Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, ilu z was miało problemy z #windows10 . Głównie się tutaj żali na ten system, że muli, że błędy wywala, prócz pierwszej aktualizacji po instalacji, gdzie zjadał RAM od ponad 3 lat nie mam żadnych problemów, aktualizacje w tle się robią, nawet tego nie odczuwam, system chodzi tak samo. Tak że od siebie polecam, jeśli ktoś siedzi na 7 czy 8.
#komputery #windows

Czy miałeś/masz problemy z windows 10?

  • Tak 29.8% (17)
  • Nie 70.2% (40)

Oddanych głosów: 57

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TomdeX: Windows 10 jest ok ale zalecam dysk SSD, faktycznie na HDD może mulić. Jeśli chodzi o aktualizacje to kaszanka, jak domyślnie masz włączoną usługę aktualizacji to nigdy nie wiesz kiedy zacznie się aktualizować. Pewnie Microsoft wyszedł z założenia ,że Kowalski nie będzie się tym interesował, to ma swoje minusy. Wyłączasz komputer a na ekranie 100 aktualizacji. Nie zawsze masz czas czekać.
  • Odpowiedz
domyślnie masz włączoną usługę aktualizacji to nigdy nie wiesz kiedy zacznie się aktualizować.


@wieszwiecej: No mi się aktualizuje tylko, jak wyłączam kompa, w tle to co najwyżej pobiera aktualizacje i według mnie to bardzo dobre rozwiązanie. W ogóle nie odczuwam tego pobierania, jedynie widzę, jak mi na dysku miejsca ubywa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TomdeX: zdarzają się czasem problemy, jakieś zawiasy przy starcie, pogubienie drukarek i inne takie typowe rzeczy z którymi spotyka się każdy użytkownik komputera (nie tylko z Windows) i w 99% wystarczy restart maszyny. W10 uważam za system bardzo udany jeśli stoi na maszynie, która ma jako taką moc przerobową (zwłaszcza stare HDD potrafią ostro przymulić)
  • Odpowiedz
@TomdeX Działa idealnie ale te automatyczne aktualizacje bywają irytujące. Nie raz komp sam się włącza o 1:00 w nocy żeby zainstalować update stawiając mnie na równe nogi ( _)
  • Odpowiedz
@apaczacz No wiadomo na SSD śmiga ,nawet ponad 3GB/s to na nic nie czekasz tylko trzeba mieć mocną i5 a lepiej i7 aby procek wyrabiał, z tego co wiem to windows ma ograniczenia chyba do 1,5GB/s ale nie jestem tego pewien.
  • Odpowiedz