Wpis z mikrobloga

Hej mirki, ostatnio myslalem o Zakandelach aby franczyze z tego zrobic ale jednak budzet sie nie spina i musze zrezynowac z pomyslu. Ale pojawil sie nowy gdyz mam wiecej czasu bo jeszcze ksiazki Bochenka aby zostac lekarzem nie doszly a cos robic musze :)
Zauwazylem ze wiele osob na priw pyta mnie o zalatwienie pracy w Holandii to prosze poprawic moje myslenie jestli jest bledne.

Ide do notariusza i zakladam firme "Blant Po Robocie BV" - 1000€ / jednorazowo
daje ogloszenia na pracuj.pl że szukamy wyrobnikow w Holandii stawka 15€/h - jakieś grosze
szukam ksiegowej co mi papierkologie zrobi - 500€ / mies
wynajmuje 4 okazyjne mieszkania po 500€ - 2000€ / mies, w takich tanich mieszkaniach chyba nie ma kaucji?
zatrudniam aysytentkę Holenderkę najlepiej taką 15letnią to ma stawke 4€/h
ide do prawnika aby mi wzory umów przygotował 1000€ / jednorazowo

i teraz sprowadzam ludzi z Polski do pracy bez gwarancji godzin.
jak ludzie przyjadą to asystentka sprzedaje ich na godziny do lolanych magazynów za 25€ / h

czyli mam kosztów stałych ok 18000€ / mies (2000 € mieszkania, 1000 € asystentka na 250h, 15000€ moja pensja)

ludzie sobie mieszkaja na mieszkankach i jak asystentka znajdzie im prace to
4 mieszkania x 4 ludzi x 40h x 25€ = 16000€ / tydz
16 x 40 h x 15 € = 9600€ / tydz tyle wyrobnicy dzięki mnie zarobią tygodniowo

dla uproszczenia miesiąc ma 4 tygodnie

każdy wyrobnik za 90€ / tydz wynajmuje ode mnie pół pokoju czyli razem 16 x 90 = 1440€ / tydz i jest to mojej firmy przychod

czyli podsumowując miesiecznie:
przychody 69760€ / mies
- 64000€ wynajem 16 wyrobnikow
- 5760€ wynajem połówek pokoi
koszty 59140€ / mies
- 38400€ wynagrodzenie 16 wyrobników
- 15000€ moja pensja
- 2240€ darmowy codzienny blant dla wyrobników (5€x16x28)
- 2000€ wynajem 4 mieszkan
- 1000€ wynagrodzenie mojej asystentki
- 500€ księgowa

czyli dochód firma bedzie mieć 10620€ z czego płaci 20% podatku dochodowego od osób prawnych i odkładam na wszelki wypadek, aby np opłacić jakieś pusty pokój jak nikt nie bedzie wynajmował itp.

podatek BTW nie występuje bo odsprzedaje pracowników firmie, sam wpadam jako dyrektor w podatek 52% czyli z 15k€ robi mi się 8k€ złodzieje :(

ubezpieczenie potracam z wynagrodzenia pracowników i przekazuje do ubezpieczlani czyli jest to dla mnie pomijalne

ile muszę zgromadzić kapitału aby wystartować? 10000€ wystarczy? jak coś to ogłaszam upadłość i ludziom mówię aby sobie poszli i zostawili mnie w spokoju i będzie ok? chcę spróbować tej mitycznej pensji 15000€ / mies

jako stwórca firmy z ograniczoną odpowiedzialnością za nic nie odpowiadam jak sama nazwa wskazuje?

o czymś zapomniałem?

#holandia
  • 11
jeśli moje obliczenia są poprawne i chcesz zarabiać w niedalekiej przyszłości 600€ / tydz brutto to proszę na priv o list motywacyjny, jak informacje się potwierdzą to załatwię Wam robotę. Pamiętajcie że tylko u mnie darmowy blant po robocie codziennie! tutaj blant to jak w Polsce kawa

PS trzeba mieć koncesje na produkt kawo podobny w działaniu? droga jest?
@jaktrwogatonawykop:

-w takich tanich mieszkaniach chyba nie ma kaucji?

Jak uslysza ze to dla roboli to nie zdziwie sie jak zawolaja wiecej niz trzykrotnosc miesiecznego czynszu.

-zatrudniam aysytentkę Holenderkę najlepiej taką 15letnią to ma stawke 4€/h

Nikt, szczegolnie nikt z plynna znajomoscia holenderskiego, nie bedzie sie uzeral z robakami za 4 EUR/h jak w AH dadza wiecej a i praca przyjemniejsza. Licz conajmniej 20

-sprzedaje ich na godziny do lokanych magazynów
@TheresNoGodButMe: ale jesli dobrze rozumiem spolki BV to ryzykuje tylko kapital zakladowy czyli w moim wypadku 1€ i 1000€ za notariusza, Jak zbankrutuje to zakladam nowa spolke i robie to samo

Ew zaczynam od innego biznesu ktorego jeszcze nie wymyslilem any uzbierac te 500k startowej

Macie pomysly na jakim biznesie mozna zarobic na moj docelowy biznes? Potrzebuje pomyslu w stylu PayPals Elona, zarobic kapital i sprzedac i brac sie za cos