Wpis z mikrobloga

@Camel665 Dzisiaj zimna zośka, poczekaj jeszcze. Ja pod folie sie wsadzać boje jeszcze, wczoraj pod folią miałem 8 stopni. Zią, to rośliny z ameryki południowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: właśnie czytam że poniżej 15 przestają przyjmować :/ no nic, póki nie przesadzę ich do docelowych doniczek to jeszcze mi się mieszczą na parapecie :)

Zią, to rośliny z ameryki południowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No wiem wiem, inny klimat xD
  • Odpowiedz
przy 15 przestają już pobierać wode i składniki


@Niewiemja: bez jaj, przecież tyle stopni czasami jest latem w nocy, a bywa też zimniej... Nie wierzę w to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moim zdaniem to jest bardzo dobry okres na hartowanie pomidorów. Lepiej wystawić je teraz, niż prosto na słońce przy 25 stopniach.
  • Odpowiedz
@chuckd: Ale OP pisze o zostawianiu ich w doniczkach na noc. Nie dość, że zimno im będzie ogólnie to jeszcze ziemia w doniczkach też będzie marznąć, temperatura gleby też ważna. W lecie jest inna sytuacja bo temperatury poniżej 15 są przez ile? Godzine/dwie dziennie i to rzadko tak że to pobieranie przystopowuje tylko na chwile i zaraz wraca do normy :D Hartowanie w sensie wynoszenia w dzień spoko ale na
  • Odpowiedz
@Niewiemja: To wy macie chyba jakieś francuskie pomidory... ;) w życiu nie słyszałem o czymś takim ani nie doświadczyłem. Owszem, padały mi po przymrozkach, albo jak było 1-2 stopnie, ale nie 15 stopni.
  • Odpowiedz
Możesz użyć włókniny białej dla pewności


@Niewiemja @Camel665 : o, i to jest dobry pomysł. Poza tym jeżeli mówimy o wynoszeniu na balkon, to przed chłodną nocą możesz sadzonki wnieść do mieszkania, a rano znów wystawić.
  • Odpowiedz