Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś, czemu tyle ludzi uważa, że pad od #xboxone jest wygodniejszy od tego z #ps4 ? Tyle razy grałem na Xboxie i zawsze irytowało mnie wciskanie rt i lt, które było po prostu niewygodne, na plejku nie mam z tym problemu.

#konsole
  • 38
  • Odpowiedz
  • 3
@Anon_lvl_15 mam tak małe dłonie, że jak kupuję rękawiczki to często muszę szukać wśród damskich, a i tak pad od PS jest dla mnie o wiele za mały. Do tego ustawienie gałek jest nieintuicyjne i boli kciuk od długiego grania.
Co ciekawe przez długi czas myślałem, że konsole to gówno właśnie przez to, że miałem w rękach tylko pady od pleja. Jak raz przypadkiem spróbowałem xklocka to teraz wiem, że pad
  • Odpowiedz
Ja tam nie mam kompletnie problemow z padem od ps4, moze dlatego ze mam male rece i dobrze lezy mi w dłoniach. poza tym z tego co wiem, to podstawowy analog, czyli prawy, odpowiadajacy za celowanie, czy skreceanie autem jest w tym samym miejscu w obydwu konsolach. Gralem troche na ixie i roznica nie byla jakas kolosalna, a na pewno nie odczuwalem widocznego komfortu grania. Pod wzgledem estetyki i wygladu bardziej podoba
  • Odpowiedz
podstawowy analog, czyli prawy, odpowiadajacy za celowanie, czy skreceanie autem jest w tym samym miejscu w obydwu konsolach


@Mariusz_Drugi: wat? Prawym kciukiem na ps4 się celuje i obsługuje klawisze jednocześnie?
A w wyścigach to już można całkiem lewą rękę obciąć bo niepotrzebna?
  • Odpowiedz
@Anon_lvl_15 bongosy najlepsze xD
A serio, to sporo grałem na każdym, bo kilka miesięcy pracowałem jako tester gier i przy dużych dłoniach pad od xboxa jest o wiele wygodniejszy. Pro controller od switcha też jest w porządku, jednak ten xboxowy wydaje się porządniej zrobiony.
orange92 - @Anonlvl15 bongosy najlepsze xD 
A serio, to sporo grałem na każdym, bo ki...
  • Odpowiedz
@rbbxx: I to bez kitu małymi dłońmi, sam mam raczej jak niewielkie jak na mój wzrost a i tak pad od Plejki jest zwyczajnie za mały.

Poza tym rozmieszczenie przycisków jest tragiczne, jak gram tylko okazjonalnie u kumpla to przy większych emocjach na bank wcisnę tą cholerną pauzę. Gdzie na Xboxie to jest po prostu niemożliwe i nie zdarzyło mi się nigdy.
  • Odpowiedz
@Anon_lvl_15: mam wrażenie że rt rb / lt lb są zaprojektowane do używania ich po jednym palcu na każdą stronę, za cholery nie mogę trzymać wygodnie pada z palcami na każdym przycisku
  • Odpowiedz
@sebool12: coz, z tym że już wcześniej się mówiło że xboxowy lepszy a trzymałem od PS3, Logitech kopia PS4 i nie potrafiłem się przekonać do xboxowego chociaż go ciągle używałem.

Może to dlatego, bo wolę mieć symetryczne ustawienie galek? :D
  • Odpowiedz
@cienki137: według mnie jeżeli każdy gracz ps’a pograłby z miesiąc na padzie od xboxa, gdzie przez ten czas mógłby się do niego przyzwyczaić i porzucić przyzwyczajenia z pada od ps’a to za cholerę nie wróciłoby do pada od sony
Szczególnie zauważyłem to gdy kupiłem ps4 dla kilku gier
Wtedy przez jakieś 3msc miałem przerwy od pada xone, oczywiście szybko przyzwyczaiłem się do pada od ps4, ale długie granie w fpsy
  • Odpowiedz
@sebool12: no nie wiem jak najnowszy. Wiem tylko że od lat mówiło się że xboxowy lepszy, miałem ten od 360 przez wiele lat i sporo na nim grałem i był dla mnie tragiczny. Może też prywatne preferencje, nie wiem.
  • Odpowiedz