Wpis z mikrobloga

Nie bardzo nawet wiem, jak o to dobrze zapytać, więc mam nadzieję, że #naukaprogramowania pomoże:

Napisałam webscraper w Pythonie do ściągania nagłówków z kilku stron internetowych i chciałabym gdzieś go wrzucić tak, żeby odpalał się co godzinę (albo działał cały czas, a wywołanie poszczególnych funkcji ustawię wewnątrz kodu o określonych godzinach). Google Cloud udostępnia konto na rok z $300 limitu za darmo, ale nie mam pojęcia, jak się za to zabrać. Jakieś pojęcia, hasła do wyszukania w Google albo tutoriale które mogą mi w tym pomóc? ( _)

#python #programowanie #webscraping #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Snuffkin: duzo taniej by Cie kosztowalo kupienie jakiegos RPi (z zasilaczem karta itp cops kolo 250 pln) i owrzucenie pliku w Cron. Plus wiele rzeczy moglbys wtedy na raz tam wykonywac :)
  • Odpowiedz
@Snuffkin: DigitalOcean.com. Wykupujesz najtańszy VPS za $5/miesiąc. I cron aby twój skrypt się odpalał co godzinę.
@lajdak: Nie polecaj Heroku dla osoby początkującej. Zwykły VPS z Linuksem + cron wystarczy. Sama nauka Heroku zajmie z tydzień i nie jest tutaj potrzebna. :-)
  • Odpowiedz
@duza_zielonka @Krasiu:
Również powoli przymierzam się do migracji ze swoimi skryptami w chmurę. W przyszłości chciałbym dodatkowo stronę w Django postawić. Czy AWS z usługami always-free się nada?

Widzę, że w ofertach pracy dla pythonowców AWS jest dość pożądany, stąd ochota, aby się z nim zapoznać (nawet na najprostszym poziomie).
  • Odpowiedz
@ManfredMacx: Tak, nada się do nauki i "odhaczenia" AWS na CV. :-)
Praktycznie każdy provider VPS'ów oferuje to samo, ale z drobnymi różnicami. Ja osobiście korzystam z:
- OVH - jest najtańsze na rynku
- DigitalOcean - kiedy potrzebuję czegoś większego niż jest dostępne w OVH
- AWS - kiedy potrzebuję GPU

Polecam kupić https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml VPS SSD 1 za 15zł za miesiąc i tam hostować serwisy. Amazon LightSail jest 3* droższy
  • Odpowiedz