Wpis z mikrobloga

110 Pure tech automat


@WujekRada: niedawno dostałem na tydzień zastępczego C3 z tym silnikiem. To ledwo jedzie, a trzęsie sie przez 3 cylindry jak 30 letni diesel. 3garowe silniki citroena są strasznie dziadowskie

do miasta raczej ujdzie
  • Odpowiedz
@WujekRada: jeździłem poprzednim Cactusem i nowym C3. Auta z potencjałem, ale zmarnowanym - w sumie straszne kapcie. Ani komfortowe, ani sportowe, ani specjalnie zwinne, takie gumiaste w ogólnym odczuciu, od wnętrza po prowadzenie. Koniec końców szkoda by mi było chociażby złotówki na Citroena.
Obejrzyjcie właśnie np. Stonica, bardzo przyjemne autko.
  • Odpowiedz
@WujekRada za jakie pieniądze? Kumpel to ma w manualu, nawet był na wakacjach i mówił że daje radę, chociaż jak wsiadłem po mieście to deptałem bo dla mnie to nie jechało wcale - mimo że na co dzień jeżdżę zwykłym tdi. Bajery w środku spoko chociaż strasznie plastikowe wszystko. Chyba wolałbym zwykłe clio czy coś tego pokroju.
  • Odpowiedz
@WujekRada: jeździłem, masz jakieś konkretne pytania?

Z bajerów to uważaj na dach panoramiczny bo z tego co pamiętam to nie ma żadnej zasłonki - w lecie powoduje mocne nagrzewanie wnętrza.

Ogólnie fajne i przystępnie cenowo auto ale widać że w wielu miejscach poszły srogie oszczędności. Z tyłu nie ma lampek nad tylną kanapą, pasażer nie ma nawiewu z prawej strony (tylko ten środkowy, większy). Samochód nie ma wygłuszeń więc jest w nim dosyć głośno. Szyby z tyłu są tylko
  • Odpowiedz
@WujekRada: 110KM + Automat, nowa wersja, w trasie Warszawa-Poznań-Warszawa (czyli kawałki miasta + Autostrada) spalił mi 6,2l / 100km. W mieście bez korków wyszło mi 7.8l/100km. Na dojeździe do pracy (7km, 35 minut więc sporo stania w korkach) średnie spalanie pokazuje mi 8.5 - 9l. Jeżdżę z wyłączonym systemem Start-Stop.
  • Odpowiedz
@WujekRada: z tymi lampkami to mnie zaskoczyłeś, jestem niemal pewny że w moim lampek nie było... bo pamiętałem że nie było w starym i sprawdzałem czy w nowym dodali. Może dlatego że był dach panoramiczny?
  • Odpowiedz
@WujekRada: ja raczej nie mam dużego doświadczenia w automatach więc ciężko mi się wypowiedzieć na jej temat. Jeździłem z DSG w skodzie i czuć wyraźnie że ta z Citroena jest wolniejsza ale przyjemnie mi się jeździło, nie zauważyłem nic co by się wyróżniało ani na plus ani na minus.

Światła są bardzo dobre, miałem w A4 B6 xenony po kapitalnym remoncie i te światła z Cactusa lepiej oświetlały drogę -
  • Odpowiedz
@Mithrindil: Właśnie boje się że będą słabe. U siebie na full ledzie jeżdżę i najpierw szukaliśmy czegoś z tym, ale trzeba by dołożyć z +- 10k więcej i odpadliśmy że na pierwsze auto z automatem do nauki się nie opłaca.
  • Odpowiedz
@WujekRada: do full leda na pewno nie mają startu. Ale wg mnie jest całkiem dobrze. Zawsze możesz pożyczyć auto na weekend i sobie dokładnie wszystkie aspekty posprawdzać, z tego co pamiętam coś koło 250zł za weekend się płaci.
  • Odpowiedz
Pewnie zależy do czego porównujesz


@Mithrindil: na codzień śmigam DS3 156KM, a zastępczaka dostałem C3 ACR (czyli lżejszy od C4 C) właśnie z tym 1.2 110KM
#!$%@? no to serio nie jedzie :D Co prawda turbina w mieście daje radę tak do 60-80, ale trasa to już jest katastrofa, butowanie prawie do odciny
Może to zależy jak kto jeździ, ja raczej dynamicznie

Spalanie w mieście w tym C3 A miałem
  • Odpowiedz
@rdy: Niespodzianka: C3 Aircross waży 1200kg, C4 Cactus waży 1050kg. Różnica nieduża ale odczuwalna. Również jeździłem C3 Aircross z silnikiem 110KM (tylko jazda próbna) i uważam że Cactus zbiera się lepiej. Do C3 Aircrossa zdecydowanie lepiej pasuje 130KM.

DS3 waży 1090kg więc jest niewiele cięższy od Cactusa i sporo lżejszy od C3 Aircrossa. Porównując 156KM do 110KM przy mniejszej masie nic dziwnego że wydawał Ci się mało dynamiczny ( ͡
  • Odpowiedz
C3 Aircross waży 1200kg, C4 Cactus waży 1050kg


@Mithrindil: o lol serio. Co oni władowali w tą cegłe że tyle waży, a cactus aż dziwnie lekki. No to na 1050kg może i daje rade te 110 kucy

C3 aircross ma tragiczne zawieszenie, to się bujało na autostradzie tak że sie bałem jeździć. Ja jestem przyzwyczajony że mi się samochód klei do asfaltu, no ale tam to już przesada lekka była
  • Odpowiedz