Wpis z mikrobloga

@buddookan: Uznano, że są zbędnymi bajerami i niektórzy producenci po prostu stworzyli dodatkowe funkcje dla niektórych klawiszy, np. starsze ThinkPady miały skróty do sterowania multimediami na strzałkach, ale niestety Lenovo #!$%@?ło po całości z serią x3x, gdzie zmienili klawiaturę z klasycznej ThinkPadowej na laptopowe gówno, a potem było tylko coraz gorzej.
  • Odpowiedz
@buddookan: niektóre laptopy mają, większość nie. Mnie w moim elitebook to akurat irytuje, bo mam nad klawiaturą i często sobie dźwięk wyłączam palcem, nie mówiąc o tych diodach, których nie idzie systemowo wyłączyć i bez sensu świecą po oczach.
IMO niepotrzebny bajer. Tak samo jak nigdy nie rozumiałem tych kolorowych klawiatur przy gamingowych seriach. W serii Legion od Lenovo w końcu wygląda to normalnie
  • Odpowiedz
@ikp: W moim są bardzo delikatnie podświetlone i sprawdzają sie świetnie gdy ktoś dzwoni, mam włączona muzykę i chcę na szybko wyciszyć.
Dobre też gdy leżę i nie muszę się patrzeć co naciskam bo jestem w stanie wyczuć który klawisz jest do czego.

Dla mnie świetne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@buddookan: kwestia przyzwyczajenia też dużo tu znaczy. Ja do szybkiego ściszania to mam potencjometr w wzmacniaczu ;)
podejrzewam, że nietrudno jest ustawić jakiś skrót klawiszowy do wyciszenia, typu ctrl +m czy cuś nieużywanego przez inne aplikacje
  • Odpowiedz