Wpis z mikrobloga

Moja babcia była bardzo wierząca i gnała mnie do spowiedzi a ojciec był ateistą. Miałam w domu dwa bieguny i jeszcze nie wiedziałam, w którą stronę pójdę. Było to strasznie dawno, miałam może 12-13 lat i " zbierałam aktorki". To było wtedy hobby wielu dziewczynek, które zakładyły albumy że zdjęciami aktorek. O te zdjęcia było dosyć trudno, bo drukowały je zaledwie 2 lub 3 tygodniku a przecież wszystkich i tak nie mogłam kupić, bo były spod lady i drogie. Pognana
przez babcię poszłam do spowiedzi. A ksiądz bez ogródek zapytał mnie o te aktorki i oświadczył, że to jest straszny grzech. Tak straszny, że muszę mu te albumy natychmiast przynieść. Wymusił na mnie uroczyste oświadczenie, że przyjdę do niego i przyniosę mu moje albumy. Gdybym tego nie zrobiła, to już nigdy nie dostałabym rozgrzeszenia a tym samym wylądowałabym w piekle. Obiecałam więc, że przyjdę ale wszystko się we mnie buntowało, były to moje skarby! Nikomu o tym nie powiedziałam, męczyłam się z decyzją, byłam wszak dzieckiem i nie wiedziałam, co robić. W końcu jednak zapytałam ojca o piekło. A gdy ten je wyśmiał, postanowiłam, że nie pójdę do księdza. Jednak strach przed brakiem rozgrzeszenia był wtedy tak wielki, że już nigdy nie poszłam do spowiedzi. I przestałam chodzić do kościoła, ku rozpaczy babci. Dzisiaj, gdy czytam o wyczynach kościoła wiem, że problem pedofilii istniał od zawsze tylko nikt nigdy o tym nie mówił.

#pedofilia #katolicyzm #polskiedomy #gruparatowaniapoziomu
  • 32
  • Odpowiedz
@damian713 jak byłem na spowiedzi do pierwszej komunii to wg wytycznych wyspowiadalem się, że od czasu do czasu bawię się i dotykam ptaszka. Ksiądz w konfesjonale był bardzo ciekawy i kazał mi opowiadać o różnych sposobach tych moich zabaw ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@damian713: w tym chociażby, że ksiądz Ci kazał przynieść jakieś wydruki. Sorry, ale nie wierzę. Na twoje poglądy ma/miał wpływ twojego taty, a nie wybryk jednego księdza. Nie oszukuj się. Nawet jeżeli ksiądz tak beznadziejnie się zachował gdy miałaś 10 lat, to chyba zarrzymałaś/łeś się w tym wieku, że to odciągnęło cię od relacji z Panem Bogiem, od poszukiwań własnego ja, pytań o sens itp.
  • Odpowiedz
Większość komentarzy zatrzymuje się na pierwszej komuni, czyli wieku 7-9 lat. Jeżeli dla piszących to jest wyznacznik odejścia od kościoła to powtarzam: niska stabilność umysłowa, duchowa, emocjonalna.
  • Odpowiedz
  • 0
@kierownik2004 stary, to nie moja historia po pierwsze więc nie musisz mi mówić ze mam się ogarnąć a poza tym trochę dziwnie brzmią twoje tutaj dywagacje, chociażby 'nie oszukuj się'

#!$%@?ąc od wszystkiego brzmisz jakbyś zrzucał odpowiedzialność na te dziecko, dla mnie to dziwne
  • Odpowiedz
  • 1
@damian713 E tam, zaraz pedofilia, ksionc pewnie myślał, że te aktorki to gole są i że sobie przy nich ulży. Ty je miałaś tylko przynieść i #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz