Wpis z mikrobloga

#krakow Gdy słucha się krakowskich urzędników mówiących o hulajnogach elektrycznych czuję straszne zażenowanie.

Łukasz Gibała chyba wiedzie prym w #!$%@? xD

Tutaj audycja:
http://c02.regionalna.smcloud.net/t//audio/da44beb3192155b934a5d1628086cd3f4vPjLgei-radn.mp3

Ktoś mi wyjaśni dlaczego za priorytet uważa się usunięcie hulajnóg z chodników przy jednoczesnym nakazaniu jazdy ścieżkami rowerowymi i drogami?


#hulaj #blinkee #hulajnogaelektryczna #lime
  • 43
@DOgi:

I jak #!$%@? trzeba być, by uznać jazdę hulajnogą Alejami za bezpieczną? xD

No trzeba być #!$%@?. Tak samo jak jadąc alejami na rowerze. Z tym że w tym co podesłałeś nie padła informacja o tym, żeby jeździć hulajnogami po alejach. Pada informacja o tym, żeby zabronić jazdy po chodniku. Jeżeli jakiemuś dzbanowi przyjdzie do głowy jechanie na elektrycznej hulajnodze alejami - krzyżyk na drogę. #!$%@? sobie, przynajmniej nikomu
@Naru: nie wystarczy ograniczenie (a nie zakazanie) jazdy chodnikami? Na ilu krakowskich chodnikach można jechać 50km/h? W Krakowie problem zabójczo szybkiej jazdy chodnikami podchodzi pod science fiction.
@DOgi: jestem za całkowitym zakazaniem jazdy chodnikami. Nie zliczę ile razy omijano mnie na centymetry z dużą prędkością. Mam już wielki brzuch ciążowy i szczerze, to naprawdę do tragedii mojej czy kogoś innego niewiele brakuje: wystarczy że ktoś przy takiej prędkości wpakuje się w dziecko, osobę z kulami albo osobę starszą i nieszczęście gotowe
Do wszystkich, którzy twierdzą że miejsce hulajnóg jest na ulicy: jakiś pomysł jak sygnalizować skręt w? W prawo jeszcze spoko, obejdzie się bezkolizujnie, ale w lewo nieco bardziej by się przydał
@Andczej:

"motorower" – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;


Czy hulajnoga elektryczna mająca ogranicznik na 25km/h nie spełnia powyższej definicji?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: to zrób ten sam eksperyment myśliwy z pieszym (stojącym lub idącym ok. 5km/h) o wadze 80kg i osobą na hulajnodze o tej samej wadze + 10kg i prędkości 25km/h. A potem 40km/h dla pewności
@DOgi: xD w 9 miesiącu pracuję, do niedawna jeździłam na rowerze, jestem aktywna, codziennie mam nabite min 8k kroków na opasce. Ale jest różnica między normalną aktywnością a #!$%@? slalomem 20-40 km/h na godzinę między ludźmi na chodniku, nie uważasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: po to, że wynik takiego eksperymentu daje jednoznaczną odpowiedź na to gdzie nie ma miejsca na hulajnogi elektryczne. A przy okazji - w chodniku jest znacznie więcej dziur
@raFFcio: ale nie rozumiem po co te wywody, mamy jeździć po chodnikach to jeździmy

na to gdzie nie ma miejsca na hulajnogi elektryczne.


i tym bardziej nie na ulicy, nie będę jechał przy krawędzi jezdni ze względu na małe koła, więc jadąc bliżej środka 25kmh będę blokować drogę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: to nie jest odpowiedź. Chodnik jest dla pieszych i kropka. Taki pojazd nawet jeśli w myśl aktualnych przepisów jest "pieszym" stwarza olbrzymie zagrożenie. Nieporównywalne do innych zagrożeń występujących na chodniku. Taka sytuacja wymaga uregulowania. A to gdzie się mają poruszać użytkownicy takich pojazdów to jest ich (czy wasz) problem. Pieszy absolutnie nie może się poruszać inną drogą niż chodnikiem, a hulajnoga może. Tłumaczenie, że nie będziesz jeździł drogą jest bzdurne