Wpis z mikrobloga

#krakow Gdy słucha się krakowskich urzędników mówiących o hulajnogach elektrycznych czuję straszne zażenowanie.

Łukasz Gibała chyba wiedzie prym w #!$%@? xD

Tutaj audycja:
http://c02.regionalna.smcloud.net/t//audio/da44beb3192155b934a5d1628086cd3f4vPjLgei-radn.mp3

Ktoś mi wyjaśni dlaczego za priorytet uważa się usunięcie hulajnóg z chodników przy jednoczesnym nakazaniu jazdy ścieżkami rowerowymi i drogami?


#hulaj #blinkee #hulajnogaelektryczna #lime
  • 43
Chodnik jest dla pieszych i kropka.


@raFFcio: i jestem pieszym na hulajnodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pieszy absolutnie nie może się poruszać inną drogą niż chodnikiem, a hulajnoga może.


chyba nie wiesz jakie głupoty gadasz

Więc może nie ograniczajcie wolności innych obywateli i prawa do bezpiecznej podróży pieszo w imię waszej wygody.


ale nikt nie ogranicza, to że kilka osób coś #!$%@? to nie znaczy, że wszyscy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na ilu krakowskich chodnikach można jechać 50km/h? W Krakowie problem zabójczo szybkiej jazdy chodnikami podchodzi pod science fiction.


@DOgi: może 10 lat temu - teraz chodniki wyglądają już coraz lepiej i jest wiele miejsc gdzie można #!$%@?ć ( ͡~ ͜ʖ ͡°) w zasadzie to ciężko mi sobie w tym momencie przypomnieć jakiś rozwalony chodnik z dziurami tu gdzie mieszkam - na północy Krakowa. Już większym problemem są
to ciężko mi sobie w tym momencie przypomnieć jakiś rozwalony chodnik z dziurami tu gdzie mieszkam - na północy Krakowa


@powaznyczlowiek: też tak myślałem, dopiero jak zacząłem jeździć na hulajnodze to zrozumiałem jak słabe są chodniki
mało jest miejsc gdzie można włączyć tempomat i jechać bez trzymanki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: To Ty nie masz racji. Mit o tym, że jazda hulajnoga elektryczna jest traktowana jako bycie pieszym wziął się z tego, że ktoś odkopal jakies stare orzeczenia Sądu Najwyższego o tym że jazda hulajnoga zwykła, bez napędu jest jak bycie pieszym I bezmyślnie zastosowal to do hulajnog elektrycznych, ktore są zupełnie innym urządzeniem.
Niektórzy też próbują to wywodzic z europejskich prób uregulowania personal transporters, ale żadne takie regulacje jeszcze nie
To Ty nie masz racji.


@Sebeq92:
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wjechal-w-kobiete-elektryczna-hulajnoga-ale-to-ona-dostala,5088525,artgal,t,id,tm.html
czyli policja tutaj nie ma racji?

https://www.antyradio.pl/Technologia/Duperele/Kolejne-potracenie-pieszej-przez-hulajnoge-elektryczna-Policja-oficjalnie-w-zdarzeniu-nie-bral-udzialu-zaden-pojazd-31644
o i tutaj też nie ma racji?

I te setki razy jak się obok nich przejeżdża to też nic nie robią bo tak?
I sądy przy kolizjach też nie mają racji?

Znajomego mirka żona miała wypadek jadąc na hulajnodze (tak wypadek, poważne uszkodzenie ciała) i wiesz co powiedziała policja jak i biegła i prokuratura? PIESZY :)

Zatem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: Oczywiscie, że nie ma racji, od kiedy to policja jest ekspertem od czegokolwiek.
Jaki sąd powiedział że hulajnoga elektryczna to pieszy? Nie słyszałem o takim wyroku, jedyny o jakim słyszałem to ten sądu z Lublina, że to motorower.
Podstawa prawna to definicja motoroweru, która chyba nawet gdzieś wyżej jest podana, nie mam teraz czasu za darmo robić analizy z powoływaniem przepisow.
Wyrok:
https://www.transport-publiczny.pl/mobile/lublin-sad-w-2016-r-hulajnoga-elektryczna-nie-jest-pieszym-61484.html
Tutaj z perspektywy prawa karnego, że to
Nie słyszałem o takim wyroku, jedyny o jakim słyszałem to ten sądu z Lublina, że to motorower.


@Sebeq92: tak sprzed kilku lat kiedy to hulajnoga elektryczna była czymś nowym i nie stala na każdym rogu większego miasta

Podstawa prawna to definicja motoroweru, która chyba nawet gdzieś wyżej jest podana, nie mam teraz czasu za darmo robić analizy z powoływaniem przepisow.


to nie analiza ale wolne tłumaczenie i dopasowanie pod własną tezę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: Jakie to ma znaczenie że sprzed kliku lat? Przepisy się nie zmieniły, popularność nic nie zmienia. Zmiana przepisów w najbliższym czasie pewnie będzie miała miejsce, ale obecnie to motorower.

Wolne tłumaczenie, wolne tłumaczenie... :D
Zdajesz sobie sprawę, że nie przedstawiłes żadnych argumentów dlaczego hulajnoga elektryczna, a wiec pojazd z silnikiem miałaby nie podpadac pod definicje motoroweru? :D
ale obecnie to motorower.


@Sebeq92: XD

Jakie to ma znaczenie że sprzed kliku lat?


takie że przy braku odpowiedniego prawa sądy dostosowują się do tego co panuje w kraju

Zmiana przepisów w najbliższym czasie pewnie będzie miała miejsce


to słyszymy od około 2 lat

Zdajesz sobie sprawę, że nie przedstawiłes żadnych argumentów dlaczego hulajnoga elektryczna, a wiec pojazd z silnikiem miałaby nie podpadac pod definicje motoroweru?


przedstawiłem kilka przykładów to i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej:
xD - bardzo marytoryczny argument xD

No właśnie, przedstawiłes przykłady, nie argumenty. Po co mi przykłady gości którzy się mylą. Jedynym których jako tako można traktować poważnie to sądy, oczywiście też się często mylą, ale jednak jakąś powagę mają. Policja i ubezpieczyciele, proszę :D

Praktycznie wszystkie wyroki sądów w Polsce sa publiczne.
Jedyne co robię to "podciagam pod definicje". No właśnie :D jeśli coś mieści się w zakresie desygnatow danej
Jedyne co robię to "podciagam pod definicje". No właśnie :D jeśli coś mieści się w zakresie desygnatow danej definicji to tym czymś jest


@Sebeq92: nie rozumiesz, podciągasz pod coś co uważasz za słuszne dla ciebie

nie przedstawiłes żadnego argumentu przeciwnego


napisałem już wcześniej, nie ważne co bym napisał to dla ciebie nie będzie argumentem
@Sebeq92 od ręki mam coś takiego.

Do tego dodam:
Policja uznała żonę za pieszą,
Biegła będąca na miejscu zdarzenia- żona była pieszą,
Prokuratura - żona była pieszą,
Biegły powołany przez sąd - żona była pieszą,
Ostatnio była rozprawa gdzie sąd uznał żonę za pieszą.

Teraz czekam na pismo z wyrokiem bo żona nie chciała być na odczytaniu go. Sąd orzekł, że gość potrącił pieszą na podstawie opinii biegłych oraz materiału dowodowego.
Pobierz kruprz - @Sebeq92 od ręki mam coś takiego.

Do tego dodam:
Policja uznała żonę za pie...
źródło: comment_033nkliuqUz7kc8kOSqPUB44HVjPCNUY.jpg
@Maciek1916: Czy wy wszyscy nie potraficie czytać?
Piszę wyraźnie, obecnie hulajnoga elektryczna podpada pod definicje motoroweru. Chętnie usłyszę argument, dlaczego nim nie jest, możliwe że taki argument jest, ale ja go nie znam.
Dlatego piszę temu ziomkowi z którym dyskutowalem żeby podał argument, nie musi sam wymyślać, może zacytować argument policji czy kogokolwiek, ale jak do tej pory żadnego nie usłyszałem.
Dlatego chętnie zapoznam się z uzasadnieniem sądu, może tam padnie