Wpis z mikrobloga

Mirki co lepiej zrobić? Stary dom, podłoga z desek, na legarach. Sucha, nie śmierdzi, , nie ugina się. Na tej podłodze ułożone są kilku letnie już panele podłogowe, które w dwóch punktowych miejscach zapadły się na max 1 cm. z powodu nie równości podłoża, czyli starej podłogi. Chce położyć nowe panele podłogowe, i mam dwie opcję.
1. Położenie nowych paneli na starych. Na stare daje podkład pod panele, na to układam panele pod kątem prostym w stosunku do starych paneli. Najszybsza i najtańsza opcja.
2. Ściągam stare panele. Na starą podłogę kładę najcieńsza płyty OSB lub MFP (zależy od ceny) i na to podkład pod panele i nowe panele podłogowe.

#budownictwo #majster #fachowiec #remontujzwykopem #remont
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@hpiotrekh stare panele jak i stara podloga nie skrzypią, tam gdzie się zapadły, też nic nie skrzypi, tylko się zapadły. Stare panele nie rozwarstwiaja się czy coś. Dokładnie je umyje, odkurze itp. na to dam grubą warstwę podkładu i na to panele. Nie będzie skrzypieć.
@dzazzio no nie bardzo bo już poziom w stosunku do pomieszczenia obok jest wyższy o jakieś może 3 cm dokładnie teraz nie pamiętam. Tak więc jak dam
  • Odpowiedz
@Beryl_88: Miałam podobny problem w moim starym domu. Fachowiec doradził by na starą podłogę położyć płyty osb, podkład co najmniej 0,5 mm i panele. Stara podłoga w dodatku skrzypiała - podkład praktycznie całkowicie to zniwelował. Po akcji progi „urosły”, ale nieznacznie, bo stara podłoga była położona niżej od reszty... w kuchni i łazience wcześniej robiona była wylewka. Jakimś cudem po remoncie wszystkie poziomy w pomieszczeniach mniej więcej zgadzają się. Nierówności (2,5
  • Odpowiedz
@Beryl_88 wywal stare panele, na tamtą podłogę płyta OSB 16mm i dopiero kładź nowe. Cieńszą niż 16mm imo nie ma sensu, bo moze tez pracować. Robiłem tak w jednym pokoju, zdało egzamin. Też stary dom. W reszcie pokoi zostały deski, bo były w rewelacyjnym stanie. Nic nie skrzypiało, ani trochę nie spróchniałe. Przy dobrych wiatrach wytrzymają kolejne 20 lat. Tylko poszło cyklinowanie i lakierowanie (co niekoniecznie wyszło taniej niż dobrej jakości panele).
  • Odpowiedz
@Beryl_88:
1.Wyjeb to wszystko
2.Równasz podłogę w poziomie robiąc nadbitki deskami min 3cm grubości do każdej ze stron legara
3.Na to płyta osb 2,5 cm bądz 1,8cm na wkręty do drewna
4.Następne to gąbka bądz podkład i dopiero panele.

Ps zrobisz porządnie i masz spokój na 30 lat,zrobisz na szybko będziesz za 3 lata poprawiał bo się zapada
  • Odpowiedz
@Beryl_88: Zdejmij panele, wyrównaj starą podłogę nakładkami, wycyklinuj i polakieruj. Będziesz miał ładną podłogę, żaden panel nie równa się desce. Taka podłoga też wytrzyma więcej niż panel.
  • Odpowiedz
@Beryl_88: Jak chcesz szybko to kładziesz osb, polecam jednak bardziej grubszą niż cieńszą bo jednak nierówności będą. Jak masz czas to wypierdzielasz wszystko i kładziesz nowe legary i podłogę. Dodatkowo dajesz wełnę dla lepszego efektu akustycznego.
Przerabiałem obie opcje. Wersję szybszą tylko dlatego że bym musiał robić wylewkę bo pod deskami miałem popiół/żużel/piasek, a zależało mi na czasie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mc_dusia podobnie u mnie, z tą różnicą że u mnie nie skrzypi podłoga.
@mmarekkk no i chyba tak zrobię. Zapadnięcia nie są duże. Panela ugina się na łączeniu czołowym z drugą panela, na długości ludzkiej stopy. A cyklinowanie i polerowanie odpada, bo są to bardzo brzydkie deski, pomalowane brązowa farbą, wogole ofldpada taka opcja. Chce to zrobić tanio.
@Arachnofob tak zrobię.
@PienieznyWieprzZMlotemBojowym też tak uważam
@MaKor hehe koleś nie miał by źle
  • Odpowiedz