Wpis z mikrobloga

ciekawostka nr 5: mogę przeczytać wszystkie publikacje filozoficzno teologiczno apologetyczne to i tak nie zmieni tego że boga wciąż nie ma i nie będzie ¯_(ツ)_/¯


@jan_zwyklak: xD chwal się dalej ignorancją
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Ja jestem ignorantem? A przeczytałeś wszystkie publikacje o każdym bogu jaki kiedykolwiek został wymyślony? Najlepiej łącznie z tymi co dopiero zostaną wymyśleni :P Nie omijaj także Megawęża9, bo ostatnio on jest na topie. Nie czytałeś? O ty ignorancie.
  • Odpowiedz
Ja jestem ignorantem? A przeczytałeś wszystkie publikacje o każdym bogu jaki kiedykolwiek został wymyślony?


@jan_zwyklak: Kompletnie nie czaisz koncepcji Pierwszego Poruszyciela c nie? Bo to się powinno omawiać na 1 roku studiów z filozofii.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: co rozumiesz przez cywilizacja ateistyczna?

Taka, w której nie ma oficjalnie obowiązującej religii?
Taka, w której większość populacji (czy może 100%?) jest niewierząca?
Taka, której mit założycielski oparty jest na jakichś religijnych wierzeniach?
Czy co
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola:

Nie wiem na czym taka cywilizacja miałaby się opierać. Jeśli mowa o cywilizacji ludzi niewierzących w boga, to raczej w niej nie będzie powszechnie używać się terminu "cywilizacja bez boga", a jej podstawą będą koncepcje które istnieją w obecnej cywilizacji, w tym te które teraz są przypisywane do chrześcijaństwa.
  • Odpowiedz
Kompletnie nie czaisz koncepcji Pierwszego Poruszyciela c nie? Bo to się powinno omawiać na 1 roku studiów z filozofii.


@Brzytwa_Ockhama:

Uważam tego typu argumenty filozoficzne za najlepsze co mają do dyspozycji wierzący, ale jednocześnie istnieje kilka istotnych problemów,
  • Odpowiedz