Wpis z mikrobloga

  • 5
@fetysz_komentowania Ale niektórzy piszą tylko biologie i chemie. Na lek mozesz wybrac 2 z 4 przedmiotów rozszerzonych (biologia,chemia,matematyka,fizyka). Masa osób napisala to na >90%. Zrobienie takiego wyniku z biologii jest już nie lada wyczynem.
  • Odpowiedz
@Silku: Co roku to samo, zwalanie na CKE ze jakis poziom ta matura ma, co wy chcielibysce na rozszerzeniu mature podstawowa, nie po to jest po 6 godzin w tygodniu przez 3 lata zeby nie wymagac jakiejs wiedzy
  • Odpowiedz
  • 3
@Secretariat Mój przyjaciel pisał normalnie majce na ~85% i ledwo miescil sie w czasie, a dzisiaj skonczyl 40 min przed czasem i mowi że będzie 98 albo 100%. Inni znajomi którzy celowali z matmy na 75% napisali to na ~90%. Jak tu nie obwiniać CKE? Biologia jest dopiero jutro, więc zobaczymy jaki bedzie poziom. Ale to nie zmienia faktu że matury powinny być na tyle trudne żeby był dobry rozkład wśród
  • Odpowiedz
  • 6
@Silku borze ledwo matury się zaczęły a ten już płacze o rekrutacje. To strasznie kiepska tendencja przyszłych studentów na medykach, zmień podejście.
  • Odpowiedz
  • 0
@Strahl No troszke nie fajnie CKE te matury zrobiło. Teraz prawdopodobnie przeciętny mat-fiz będzie miał więcej punktów na lek od biol-chema przez tą matematykę. Wszystko zależy od tego jaka będzie jutro biologia.
  • Odpowiedz
@Silku:

Moim zdaniem poziomem była porównywalna do 2015-2017, tak naprawdę zależy co komu podchodzi. Tylko z 2018 CKE wyskoczyło z jakimś #!$%@? poziomem ale nie tędy droga, poziom powinien być mniej więcej podobny. Moim zdaniem CKE się ogarnęło i w porównaniu do zeszłego roku obniżyli poziom, żeby było mniej więcej jak w 2015-2017 patrząc na tymczasowe matury, więc moim zdaniem z biologii i chemii też będzie odpowiednio niższy poziom, anie
  • Odpowiedz
  • 0
@Secretariat

@Silku: ale jest różnica pomiędzy top 5 liceow w Polsce a jakimś 200 liceum czy technikum. Nie da się


Jestem w 3 liceum w Polsce. Chodzi mi o to że statystycznie nie będzie się liczyć jak napisałeś maturę, tylko jaką maturę pisałeś (biologie czy matematykę), oczywiście jeśli CKE nie da podobnego poziomu jutro z biologii.
  • Odpowiedz