Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: @AllieCaulfield: a wiecie może panowie jaka jest trwałość pozłacania lub innych tego typu powłok? Czekam teraz na dostawę zeppelina z pvd i zastanawia mnie czy jest sens kupowania czegoś takiego.
@Shegis: sporo zależy od metody wykonania takich powłok, materiału użytego, tego na jakie warunki będzie zegarek wystawiony. Z reguły "złote" powłoki trzymają się słabiej. Choć naprawdę dużo zależy od tego jak się używa zegarek. Zauważ że jest sporo radzieckich zegarków na rynku gdzie są powłoki złote od 3 do 20 mikronów i czasem trzymają do dzisiaj jeśli ktoś w miarę dbał o zegarek.
Sądzę że taki Zeppelin to nie do pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllieCaulfield: dziękuję ci za odpowiedź :) trochę mnie wystraszyłeś z tym hesalitem. Akurat ten model ma mineralne szkło (Zeppelin 76801-1) i według opisu nie ma pvd tylko nierdzewka. Przyjdzie - zobaczymy.
@Shegis: wybacz, zapomniałem odpisać ;) (przypomniałeś mi swoim ostatnim wpisem). Pomimo że hesalit się bardzo rysuje to również się go łatwo poleruje, więc nie ma co bardzo demonizowac. Dodatków warto poprostu bardziej uważać na poczatku (trzeba się "nauczyć nosić" nowy zegarek. Na mineralne szło też warto uważać. Tym bardziej że zegarek nie ma jako takiego bezela, więc szkło jest mniej chronione przed uderzeniami.