Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko kolejny dyżur z wami, młody człowiek źrenice powiększone do tego stopnia że prawie nie widać tęczowek, wyskoczył sobie z 1 piętra i próbował w samych slipkach gdzieś uciekać, na miejscu policja pogotowie. Ja akurat zaczynałem dyżur w szpitalu totalny bełkot, slowotok, zero kontaktu, w trzeba było wprowadzić analgosedacje i zaintubowac, w politraumie, sporo obrażeń złamania miednicy kręgosłupa odma krwiaki w głowie. Kolejny raz bije ludziom z tagu wielkie BRAWA (σ ͜ʖσ) zabijecie się lub okaleczycie, zabawa środkami odurzającymi szybciej niż myślicie.

A kilka dni wcześniej przyjechał człowiek jest jakaś nowa ekstra mieszanka z ketamina i lignocaina, świetnie działa naprawdę, człowiek wykształcony prawnik, przyjął w/w środek i teraz jedyne co potrafi to otwieranie oczu. Ale jak to mówią nie ma ryzyka nie ma zabawy ( ) do zobaczenia w karetce. #pogotowie #999
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 317
@SanchezYZF Ja myślę, że koleś jest dużym chłopcem i doskonale wiedział z czym to się wiąże, a obwinianie innych za to jest głupotą XD. Zakażmy alkoholu bo przecież po nim ludzie prowadzą auta i też im się zdarza wyskoczyć z okna, albo kogoś pobić ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@SanchezYZF: jako ratownik medyczny dobrze powinienes wiedziec, ze alkohol to takze narkotyk. czekam zatem na wpis z historia o alkoholiku.

i prosze nie generalizowac, jakoby kazdy czlowiek majacy do czynienia z substancjami psychoaktywnymi (w tym alkoholem) mial skonczyc jako warzywo w karetce w drodze do szpitala. szanujmy sie.
  • Odpowiedz
i prosze nie generalizowac, jakoby kazdy czlowiek majacy do czynienia z substancjami psychoaktywnymi (w tym alkoholem) mial skonczyc jako warzywo w karetce w drodze do szpitala. szanujmy sie.


@atteint: tak to nie.
Ale wyraźnie widać że osoby używające substancji psychoaktywnych niealkoholoweyxh ostatnio mają wiecej ryzykownych zachowań.

Bo kombinują z różnymi srodkami, lekami itp w wyniku czego i efekt jest mniej przewidywalny i pomoc trudniejsza
  • Odpowiedz
@SanchezYZF: Ziomek to nie jest wina jakiegoś tagu na stronie ze śmiesznymi obrazkami. Rozgoryczenia czuć nie musisz, wypadki chodzą po ludziach, a twoim obowiązkiem w pracy jest udzielenie pomocy, a nie wysnuwanie mądrości życiowych.
  • Odpowiedz
  • 44
@rurka_into_a380 bardzo dużo młodych ludzi w tym też jest mój kolega który podczas snu doszło do zatrzymania oddechu przez fnt. Również miał problem z narkotykami.
@atteint ależ ja nie generalizuje, każdy jest kowale własnego losu, 99% meneli z ulicy to osoby które przez alkohol tam wylądowały, bezpośrednio lub pośrednio dzięki wodce. Oczywiście że alkohol tez jest środkiem odurzającym nie podlega to dyskusji, wczoraj w pogotowiu na 9 pacjentów 8 było
  • Odpowiedz
Kolejny raz bije ludziom z tagu wielkie BRAWA (σ ͜ʖσ) zabijecie się lub okaleczycie


@SanchezYZF: gdyby częściej dochodziło do tego pierwszego to faktycznie należą im się brawa bo przynajmniej pomagają usuwać takie jednostki ze społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tym drugim gorzej bo taki opiowrak potem zeżre w kosztach leczenia więcej niż zarobił przez całe swoje życie
  • Odpowiedz
  • 15
@Nie_umre_za_ciebie lodokaina i lignocaina to są te same substancje.
@FarmaceutaAmator nie nie jest to wina portalu z obrazkami ale siedzi tu trochę ludzi którzy cpaja i chętnie podzielę się z tymi chemikami moimi doświadczeniami z pracy, może chociaż jedną osoba dzięki takim wpisom przestanie cpac, a co do mojej pracy wiem co mam robić i nie musisz mi mówić ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz