Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kilku miesięcy jestem z kobietą w związku. Niestety, ona uważa, że wszystkie wyjścia/spotkania/atrakcje/cokolwiek powinien ogarniać facet.
Niestety zakochałem się w niej i zaczynam się czuć wykorzystywany.
Gdy jest u mnie, to robię jej śniadanie/obiad/kolację, co chwilę proponuję coś do picia itd.(po prostu zwykła grzeczność, skoro ktoś jest gościem).
Ona nigdy nie zaproponowała/nie zrobiła mi sniadania/obiadu/kolacji, ani też nie zaproponowała czegoś do picia(pytanie tylko czy ja tutaj na siłę nie szukam problemu? Temu też piszę ten wpis).
Byłem kilka razy w związkach i za każdym razem, albo ogarnialiśmy jakieś wyjścia wspólnie albo raz ja, raz ona, ewentualnie większość ja.
Wielokrotnie robiły mi jakieś romantyczne kolacje czy śniadania do łóżka itd.

Jestem jej pierwszym chłopakiem, którego naprawdę kocha. Wiem też, że mnie nie zdradza(mam dostęp do jej fb/telefonu itd, bo nie mamy przed sobą tajemnic - więc bolec na boku odpada).
Kolejną kwestią, jest to... że ona uważa, że 1-2 spotkania(od początku tak uważa) w tygodniu to jest max. Zawsze mi się wydawało, że na początku trzeba się nasycić kimś, dobrze poznać, "zaprzyjaźnić" itd. i dlatego spędzać dużo więcej czasu na początku.

Nie wiem co mam robić, jest nam dobrze, ale gdy pomyślę o tym przyszłościowo, że całe życie będę musiał robić wszystko sam/ogarniać to po prostu brakuje mi sił na cokolwiek.
Ja podchodzę pod 30stke i mam jedynie myślenie przyszłościowe, ona ma 25 i wydaje mi się, że nadal chce żyć chwilą.
Co o tym sądzicie?

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 31
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania w sumie moja żona ma podobnie :D no ok, obiad czy śniadanie zrobi, ale wyjścia itd też ogarniam ja, propozycja czegoś do picia itp też raczej od niej nigdy nie wychodzi. No ale ok, zajmuje się dzieckiem, domem itd, więc pretensji mieć nie mogę.

Ogólnie to miło, kiedy ktoś jest proaktywny, oferuje Ci tego typu rzeczy itd, więc może po prostu jej powiedz że byłoby Ci miło gdyby raz od czasu
  • Odpowiedz
Współczuje takiej sytuacji, lepiej o tym porozmawiaj z partnerka, przedstaw swoje obawy i mozliwe rozwiazanie. Niestety, prawdopodobnie tego nie zaakceptuje i bedzie sie upierac, ze jej wizja - to jak wyglada Wasz zwiazek jest normalne. Pamietaj, ze czasu Ci nie ubywa, a jezeli masz stracic rok.. dwa.. zeby sie przekonac, iz jednak nie dasz rady w takim zwiazku to zmarnujesz tylko te lata. Najzwyczajniej w swiecie mozecie do siebie nie pasowac i
  • Odpowiedz
Jestem jej pierwszym chłopakiem, którego naprawdę kocha

ona uważa, że wszystkie wyjścia/spotkania/atrakcje/cokolwiek powinien ogarniać facet.

Ona nigdy nie zaproponowała/nie zrobiła mi sniadania/obiadu/kolacji, ani też nie zaproponowała czegoś do picia

ona uważa, że 1-2 spotkania(od początku tak uważa) w tygodniu to jest max.


@AnonimoweMirkoWyznania: xD
  • Odpowiedz
@grajkoo: @Illidank:
Szanowni Panowie,

uciekaniem od problemu nie rozwiążecie go. Jeśli coś jest nie tak w zachowaniu partnera, to najpierw trzeba z nim porozmawiać, a nie zrywać od razu. Skoro Panowie propagują takie zachowania, to nie dziwię się, że nie potrafią nawiązywać długotrwałych relacji z płcią przeciwną.

Z poważaniem
Uczony Intelektualny
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: sprobuj z nią o tym pogadać, znasz ją już więc zrob to tak by się nie obraziła, ale gdyby się obraziła to ja bym to zrozumiala jako sygnał ostrzegawczy. Dziwny dla mnie jest związek gdzie stara się tylko jedna strona, bo albo jesteśmy partnerami albo to nie działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uczony_intelektualny: Zgadzam się z Panem. Od rozmowy powinno się zacząć, nie od pytań anonimowych na Mirko. On myśli o przyszłości i też tego oczekuje. Jeśli związek ma przetrwać to muszą mieć wspólne cele. Tymczasem rozjazd w tej materii, od samego początku znajomości nie wróży dobrze. Dlaczego tak jest ? Ona jest nastawioną na "branie" księżniczką, która się nie angażuje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz, że wygrałeś mega dużo kasy i zobaczymy czy też nie będzie organizowała co z nią zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to zachowuje się jak księżniczka,nigdy nie powinno być tak, że tylko jedna strona się stara
  • Odpowiedz