Wpis z mikrobloga

@biesy no i sie nie zgodze. Feministki drące morde czy pokazujące cycki na mszy są bardziej obraźliwe niż kawałek boczku na ścianie. Zniszczonych świątyń nie kojaże a wyzywania procesji w trakcie jakiegoś święta, od dzieciojebców i pedofilów, sam byłem świadkiem. Zato ja za bycie ateistą zostałem "zaatakowany" słownie tylko raz. Jakoś 10 albo 12 lat temu, w gimbazie. XD usłyszałem że moje dzieci bedą przez mój światopogląd "zielone i głupie". I wiesz
@biesy: tak samo jak o mowie nienawiści, bo jak można nienawidzić mowy? xD


@szpongiel: w tym określeniu chodzi o mowę, która niesie w sobie nienawiść do jakiejś grupy osób. Nie wiem jak mogłeś z tego wyczarować jakieś „nienawidzenie mowy” xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@restecp: przecież wiem, przyznałem w kolejnym komentarzu.
Jednak określenie to jest na zachodzie mocno nadużywane przez co wykształciły się podwójne standardy na zasadzie "nie powiem nic temu murzynowi, który zachowuje się jak burak i cham, bo mnie jeszcze oskarży o rasizm", itp.
@szpongiel: a, przepraszam, nie doczytałem :D No na zachodzie często już przesadzają. Z drugiej strony tam istnieje coś takiego jak "white guilt", czyli poczucie winy tylko dlatego, że jest się białym człowiekiem, którego przodkowie robili straszne rzeczy np. czarnym. Polacy tego nie odczuwają, bo zwyczajnie nie mają sobie za bardzo nic do zarzucenia, dlatego dla nas takie nadskakiwanie innym rasom jest dziwne. Oni jednak tym chcą jakoś zrekompensować wiele lat złego
@biesy: Kukiz coś tam wie o obrazie uczuć religijnych

W 1993 roku grupa dostała sądowy zakaz publicznego wykonywania tej piosenki. Wokalista tłumaczył potem dlaczego zdecydował się na napisanie "ZChN zbliza się". Mówił, że jest osobą głęboko religijną, ale niezbyt związaną z Kościołem. Twierdził, że jego utwór jest antykościelny, bo współczesny Kościół nie służy Bogu.