Wpis z mikrobloga

Za tydzień prezentacja OnePlusa 7.
Pamiętam, że pół roku temu wynikła mała gównoburza w związku z tym, że przy okazji premiery Huaweia Mate'a 20 wszystkie polskie serwisy tech były zasrane wręcz pierwszymi wrażeniami, zdjęciami, filmami i opiniami, a o OnePlusie 6T było względnie cicho. Dlaczego?
Odpowiedź wydawała się dla wielu oczywista - Huawei wszystkich przekupił, a OnePlus nie. Rzeczywistość nie jest tak czarno-biała.
Huawei dba o polski rynek, bo trzymają się u nas naprawdę mocno, więc zapewnili wielu redakcjom sample testowe. Wszyscy zainteresowani dziennikarze mogli ten telefon sprawdzić przed sklepową premierą. Zajebista sprawa, zarówno dla mediów, bo ludzie są zainteresowani, jak i dla ludzi, bo mogą poznać konkrety przed złożeniem zamówienia. A wiadomo, wiele osób kusi się na pre-orderowe bonusy (choć sam nigdy niczego w pre-orderze nie biorę).
OnePlus natomiast, jeszcze rok-dwa lata temu, jakoś tam współpracował z największymi polskimi redakcjami tech, ale później zaczął je konsekwentnie olewać. Ze względu na specyficzny sposób dystrybucji tych smartfonów, nie dało się też ich dorwać przed rozpoczęciem sprzedaży z jakiegoś sklepu. Nikt nie zrobił od razu unboksingów czy pierwszych wrażeń, bo OnePlus ma nasz kraj gdzieś i tyle.
Kubie Klawiaturowi udało się dorwać szybko jeden egzemplarz z duńskiego sklepu. Też miałem wziąć 6T z tego samego źródła, ale gdy już jedną nóżką czekałem na paczkę, sklep napisał, że OnePlus zabronił im wysyłać więcej egzemplarzy testowych dla polakuf ()
Teraz jest podobnie. Uwierzcie, cały polski światek dziennikarstwa tech czeka na te OnePlusy z utęsknieniem, bo to jedne z najciekawszych urządzeń na rynku. Tylko co z tego - znów wysłałem firmie kilka zapytań o sample i znowu mają mnie gdzieś. Pytałem kolegów z innych mediów - taka sama sytuacja. Cóż, trzeba będzie oglądać MoKeBeHD czy innego Mr. Mobile'a. Oni prawdopodobnie mają go już od jakichś dwóch tygodni.
Oczywiście postaram się ogarnąć skądś/kupić OnePlusa 7 na test, gdy będzie już dostępny dla wszystkich, ale na jakiekolwiek testy zaraz po prezentacji nie liczcie.

TL;DR
Polskie media nie mają OnePlusa gdzieś, ale OnePlus Polskę już tak

#smartfon #oneplus #technologia
  • 10