Wpis z mikrobloga

@GordonL:
Judasza nikt nie zmuszal. Sam przeciez zalowal pozniej swojego czynu.
Druga sprawa ze Bog jest Wszechwiedzacy.

Powtarzam - to jest wiedza na poziomie szkoly podstawowej i to pierwszych klas. Naprawde z takimi brakami chcesz mierzyc sie intelektualnie z wierzacymi ktorzy znaja Pismo Swiete?
Judasza nikt nie zmuszal. Sam przeciez zalowal pozniej swojego czynu.

Druga sprawa ze Bog jest Wszechwiedzacy.

Powtarzam - to jest wiedza na poziomie szkoly podstawowej i to pierwszych klas. Naprawde z takimi brakami chcesz mierzyc sie intelektualnie z wierzacymi ktorzy znaja Pismo Swiete?


@nie_dziekuj: Nie zadajesz tego pytania, bo zostałeś zindoktrynowany. Zaraz uwierzysz w płaską ziemię jeszcze.

Wysłanie "syna" na śmierć wyklucza się z wolną wolą, bo wszystko sobie bożek zaplanował.
Nie zadajesz tego pytania,

Jakiego pytania?

zostałeś zindoktrynowany.


@GordonL: znow sie mylisz. To Ty zostales zindoktrynowany i stad Twoj brak wiary.

Wysłanie "syna" na śmierć wyklucza się z wolną wolą, bo wszystko sobie bożek zaplanował.


@GordonL: naprawde nie czytales nawet jakiegos streszczenia Biblii? Naprawde latwiej by Ci poszlo gdybys cokolwiek wiedzial.
Jako ze jestem katolikiem to moja rola jest szerzenie wiary wiec odpowiem Ci, lecz z niechecia.

Jezus przed smiercia
@GordonL: niestety nie mamy o czym rozmawiac. Moze poczekaj do 3-4 klasy i dyskutuj z Pania katechetka.

Moim zdaniem dzieci nie powinny dostawac takich dawek informacji za wczesnie. Wiem ze jestes ciekawy, rzadny wiedzy ale skup sie narazie na szlaczkach oraz wyklejankach. Przyjdzie i czas na religie.
@nie_dziekuj: Widzisz, dzieciaczku - ja Biblię znam niemal na wyrywki.

Do 20 roku życia byłem blisko kościoła. Miałem za sobą wygrane konkursy biblijne na szczeblu miasta i województwa. Byłem ministrantem, jeździłem na różne zgrupowania. poznałem setki księży.

i doskonale widzę w czym ejst problem. A Ty powtarzasz dokładnie te same hasełka co Kościół. Gdy tylko wyszedłem poza schemat - brakuje Ci odpowiedzi.
Widzisz, dzieciaczku - ja Biblię znam niemal na wyrywki


@sicerto: Ciezko w to uwierzyc po tym co tu prezentujesz. Mozliwe ze znasz Biblie ale nie znasz jej tresci.

Do 20 roku życia byłem blisko kościoła. Miałem za sobą wygrane konkursy biblijne na szczeblu miasta i województwa. Byłem ministrantem, jeździłem na różne zgrupowania. poznałem setki księży.


@sicerto: musiales miec wysoko postawiona Mame poniewaz dosc ciezko jest wygrac jakakolwiek olimpiade nie posiadajac
@nie_dziekuj:

Wolna wola Judasza.
Było wyraźnie zapowiedziane, że zdradzi. Gdzie była jego wolna?
Bóg chciał wydać Jezusa na krzyż. Mógł zaryzykować to, że się nie powiedzie i dać Judaszowi wolną wolę?

Los Judasza był pre-determinowany.
Zasłanianie się wszechwiedzą jest słabiutkie, bo oczywiste jest, że wiedział. Ale wiedział stąd, że zrobił tak, aby Judasz zdradził.
@GordonL:
To teraz ja zadam pytanie odbiegajace od szablonu.
Czy w kazdej komisji z tych setek olimpiad ktore wygrales zasiadala Twoja mama, babcia i ciocia?

Bo z tego co kojarze Jezus powiedzial "zaprawde powiadam wam, tej nocy JEDEN Z WAS mnie zdradzi"
Jeden z was.
Nie Judasz tylko jeden z was.
Moze za szybko czytales i literki sie zlaly z Jedenzwas w Judasz?

Pamietasz pewnie jak Judasz skonczyl. Mial wyrzuty sumienia.
Bo z tego co kojarze Jezus powiedzial "zaprawde powiadam wam, tej nocy JEDEN Z WAS mnie zdradzi"

Jeden z was.

Nie Judasz tylko jeden z was.

Moze za szybko czytales i literki sie zlaly z Jedenzwas w Judasz?


@nie_dziekuj:
I co to zmienia?

Zatem zaplanowano los 12 Apostołów :)
Piotrowi też powiedziano, że się Jezusa 3 razy wyprze - zaplanowano to.

Pamietasz pewnie jak Judasz skonczyl. Mial wyrzuty sumienia. Czyli popelnil
@GordonL: > I co to zmienia?

Zatem zaplanowano los 12 Apostołów :)

Piotrowi też powiedziano, że się Jezusa 3 razy wyprze - zaplanowano to.


To jak? Judasz mial zaprogramowana przyszlosc czy jeden z dwunastu? Przed chwila toczyles piane ze Bog kazal Judaszowi zdradzac a teraz ze co to za znaczenie kto zdradzil? Niekonsekwentny jestes w swojej ignorancji.

Nie wiedział, że nie ma wpływu.

Na tym polega manipulacja.


@GordonL: to kto
To jak? Judasz mial zaprogramowana przyszlosc czy jeden z dwunastu? Przed chwila toczyles piane ze Bog kazal Judaszowi zdradzac a teraz ze co to za znaczenie kto zdradzil? Niekonsekwentny jestes w swojej ignorancji.


@nie_dziekuj: Być może każdy z nich.
Bóg musiał być pewien, że ktoś to zrobi.

to kto go manipulowal? Bog czy szatan?


@nie_dziekuj: Twój bożek. To on odniósł korzyść xD

Ale troche hipokryzja oskarzac Boga o ustawki gdy