Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia
Niestety trafiło tym razem na mnie - mam motocykl, który stał w garażu i przez dość dynamiczny początek tego roku zapomniałem o jego istnieniu i konieczności przedłużenia/wykupienia OC. Polisa skończyła się w marcu, jest maj i go dziś już ubezpieczylem, ale wiem, że są kary za brak ciągłości w OC. 750zl z tego co przeczytałem. Nie dostałem jeszcze zawiadomienia ani żadnego pisma, ale chcąc tego uniknąć chce zapłacić tę karę od razu (nie lubię mieć nie załatwionych spraw z urzędami). Wiecie jaka jest droga postępowania? W necie widziałem tylko co robić jak się już to zawiadomienie otrzyma, a ja chcę się dobrowolnie zgłosić, że spieprzylem sprawę.

Z góry dzięki za pomoc :)
#motocykle #pytaniedoeksperta
  • 9
@RupturaPerinei: to było OC poprzedniego właściciela. Dzięki chłopaki, wpłacę co mam wpłacić i będę mieć przynajmniej czyste sumienie :) dzięki!


Ja bym na twoim miejscu poczekał na pismo. Jeszcze się okaże, że nie uznają twojej wpłaty bo nie wszczęli postępowania w twojej sprawie i tak będziesz musiał składać pisma z wyjaśnieniem tej płatności.

Jeszcze istnieje pewna opcja. Może poprzedni właściciel nie zglosil sprzedaży u ubezpieczyciela i wtedy dostanie wezwanie do wpłaty.
@Donmenello:
@Y0Men: tylko, że ten motocykl nie jest na mnie przerejestrowany jeszcze, co jeśli to wezwanie dostał poprzedni właściciel i nie dał mi znać? Będę ciągniety po sądach? Wolałbym takiej sytuacji jednak uniknąć...de facto na uregulowanie mam 30 dni, a w moim obowiązku leżało przerejestrowanie pojazdu..
@kolored rejejstruj i zapomnij teraz o temacie. Nie ma sensu teraz sobie tym głowy zaprzątać moim zdaniem. Znajomy miał podobną sytuację ale z autem. Otrzymał pismo coś grubo ponad pół roku po ubezpieczeniu auta. Tak jak pisze @Donmenello jak nic nie dostaniesz do końca roku to już nic nie zapłacisz żadnej kary.

Nie bój się poprzedni właściciel na pewno poinformuje że sprzedał pojazd - chyba że będzie miał ochotę zapłacić ta karę