Wpis z mikrobloga

#fizyka #fizykakwantowa #pytanielaika #trollscience
Nie pamiętam nazwy bloga (Kwantowo.Pl chyba)
Autor artykułu twierdził, że niemożliwym jest przesyłanie informacji z prędkością większą od prędkości światła. Zapytałem kogoś, czy gdy ustalamy stan cząstki splątanej, nie wysyłamy tym samym informacji do jej pary, że stan pierwszej został ustalony. W odpowiedzi dostałem: "a co zrobisz z informacją, że druga cząstka ma dany spin". Czyli okazuje się, że niejako ustalając stan cząstek, wysyłyłamy tym samym informację, że mamy cząstkę o danym stanie, w dodatku jest to stan losowy.
Zastosowanie jest chyba oczywiste (jestem laikiem,proszę nie bić) - generator liczb pseudolosowych. Po jednej stronie mamy liczby, po drugiej ich "odwrotność" (według udzielonych mi informacji). Po odwróceniu mamy ten sam zestaw możliwy do użycia w danym procesie.
A zestaw liczb można wykorzystać w szwindlu: losujemy liczby cząstkami splątanymi (bez wiedzy graczy o splątaniu) w jakimś lotto, druga kolektura jest otwarta, bo przesłanie informacji o wynikach trochę zajmie, a właściciel drugiej kolektury zna już te liczby, więc puszcza kilka zwycięzkich kuponów ograniczając tym samym ewentualną kwotę wypłat dla frajerów,którzy się cieszą, że ograli kasyno. U mad bro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
T.....e - #fizyka #fizykakwantowa #pytanielaika #trollscience 
Nie pamiętam nazwy bl...

źródło: comment_9mcp1QqbH9zN2XHDkzP05uDW19zV00it.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poczmistrz_z_Tczewa: zatem inaczej. Załóżmy, że zagroziłem prasie, że od decyzji rzutu monetą uzależnię, czy zgolę swoje słynne wąsy. Rzucam monetą, robię jej zdjęcie, wsadzam je w kopertę i wysyłam na poczcie do NYT.
Czy wysłałem informację? Jak tak, to czym to się różni właśnie od przesłania cząstki splątanej, której parę o określonej godzinie ustalę?
  • Odpowiedz
@Teraznaspokojnie: Mogłeś to wiedzieć na Kwantowo, jak również w każdej książce na ten temat - bo to prawda. Cząstki są splątane, ale dopiero w chwili dokonania pomiaru na jednej z nich przyjmują one określony stan. Nie możesz więc w ten sposób przekazać żadnej informacji.
  • Odpowiedz
@Teraznaspokojnie: Chyba inaczej niż nauka rozumiesz pojęcie "informacji". Prosta sprawa, chcesz w systemie binarnym przedstawić się mieszkańcom innej planety. Wasze laboratoria posiadają splątane ze sobą cząstki. Jak to zrobisz?
  • Odpowiedz
@AAA90: to dziwna ta nauka, trąci filozofią. Chcesz jak najwięcej kasy zostawić w kasynie. Otwierasz filię hen daleko i losujesz u siebie cząstkami splątanymi z cząstkami w filii. Od razu masz informację o wynikach, a frajerzy dostaną ją za godzinę czy kilka dni. Pula rozkłada się na cztery kupony graczy i sto dziewięćdziesiątvsześć Twoich. Wydajesz tylko jedną pięćdziesiątą puli, a frajerzy myślą, że tak łatwo wygrać.
Twoja nauka z kolei:
  • Odpowiedz
@Teraznaspokojnie: Nie "moja", tylko po prostu nauka, nie jestem na tyle butny aby tworzyć własne definicje. Nie wiem natomiast po co zadajesz pytania, skoro odpowiedzi Cię nie interesują.

Otwierasz filię hen daleko i losujesz u siebie cząstkami splątanymi z cząstkami w filii. Od razu masz informację o wynikach, a frajerzy dostaną ją za godzinę czy kilka dni.


Rozumiesz, że kluczem jest to słowo "losowy"? Nie masz kontroli nad czym co wysyłasz. Nie możesz intencjonalnie przesłać żadnej wiadomości. Nie możesz zadać pytania, ani udzielić żadnej
  • Odpowiedz
@AAA90: się uparłeś, więc zrozumienie prostego tekstu Cię przerasta. Ja Cię nie będę uczył czytać, bo czytać umiesz, tylko nie chcesz. Jak to prostemu chłopkowi wytłumaczyć? Grałeś kiedyś w lotto? Kombinują jak ustawiać losowania, tu nie musisz, bo za pomocą ustalania stanu kwantowego losuje się dany wynik, który dzięki splątaniu cząstek na podstawie których się losuje, można odczytać w miejscu, gdzie kolektury są otwarte, bo wszelka komunikacja jest opóźniona. Wystarczy
  • Odpowiedz
@Teraznaspokojnie: Dlaczego robisz z siebie osła? Okej, przesłałeś losowe liczby. Gratuluję. Ale to nie rozwiązuje w żaden sposób problemu. To co opisałeś nie jest aktem przesłania informacji. Otrzymujecie jakąś informację w tym samym momencie, ale niczego nie przesłaliście. Twoja wątpliwość dotyczyła niemożliwości przesłania informacji z prędkością nadświetlną i tego nadal zrobić nie możesz.

Jeszcze raz, jak krowie na rowie. Proces przekazania informacji polega na tym, że Ty masz jakąś konkretną już zdefiniowaną informację i jakimiś środkami umożliwiasz odczytanie jej drugiej stronie. Np. masz kod 123 i przekazujesz koledze - na kartce, elektronicznie, kuźwa znakami dymnymi - właśnie tę informację, w taki sposób, że da się to zrozumieć i odczytać. Ale ani tego kodu, ani żadnej innej informacji nie możesz przesłać przez splątanie kwantowe. Obie strony mogą co najwyżej otrzymać w tym samym momencie ciąg losowych liczb, ale SOBIE NICZEGO NIE PRZEKAZUJĄ. Nie masz kontroli nad tym co przesyłasz, a bez tego nie można mówić o komunikacji czy przekazie informacji.

gdzie kolektury są otwarte, bo wszelka komunikacja
  • Odpowiedz