Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się nad przerobieniem swojego kompa na format, który zmieści się na biurko i nie będzie dużo miejsca zajmował czyli pod płytę mini itx albo micro atx. Posiadam procesor i5 4690k pod podstawkę 1150 i z tego co widziałem nie ma prawie wcale płyt pod tę podstawkę. Kompa bym chciał używać wyłącznie do nauki autocada i pochodnych bo chciałbym się tego nauczyć. I pytanie czy w tym wypadku nie lepsze byłoby amd i jeśli tak to z której serii i jaka płyta główna w tym formacie by była najlepsza? Kartę mam gtx 960 2xwindforce 4gb i myślałem czy by nie sprzedać i wrzucić jakieś używane quadro w podobnej cenie bo jest małe no i przeznaczone do tego. Generalnie mam mętlik i nie mam pomysłu co zrobić.
#pcmasterrace #komputery #pc #informatyka #kiciochpyta
  • 3
@holydreams: Nie wiem gdzie szukasz płyt na 1150, ale alledrogo mówi mi, że ma ich 140 na samym chipsecie h81. Co do zmiany grafiki, to bym się wstrzymał na Twoim miejscu. Skoro zaczynasz się uczyć, to nie ma sensu pakować się w "pro". Ps. biorąc płytę na chipsecie h81 zapomnij o OC procka.
@MiQ27 @MistrzMieczyslaw macie racje nie ogarnąłem bo sprawdzałem na sklepach internetowych a o allegro nie pomyślałem. A grafikę i tak muszę zmienić bo nie wejdzie mi obecna do obudowy, wiec mam wybór kupić małą kartę zwykłą na której nie będę grać albo quadro które może mi dać jakieś plusy.