Wpis z mikrobloga

"Danmarks sønner/Sons of Denmark" (synowie Danii) najlepszym filmem 12. Mastercard OFF CAMERA


Opis: Rok po krwawym ataku bombowym w Danii społeczne nastroje mocno się zradykalizowały. Widać to najlepiej w przestrzeni publicznej, gdzie prym wiedzie ultranacjonalistyczny polityk Martin Nordahl, stojący na czele ruchu narodowego. Umiejętnie podsyca on antyimigranckie nastroje, na cel biorąc przede wszystkim mniejszość pochodzenia arabskiego. W tej niepewnej i pełnej wrogości rzeczywistości przyszło funkcjonować 19-letniemu Zakarii. Młody chłopak, coraz bardziej obawiając się o bezpieczeństwo swojej rodziny, decyduje się wstąpić do radykalnej islamskiej organizacji. Poznaje tam Alego, z którym szybko nawiązuje braterską więź. Niezgoda na to, co widzą każdego dnia, każe im reagować. Młodzieńczy gniew i chęć rewanżu przesłaniają im fakt, że mogą być jedynie narzędziem w czyimś ręku

#!$%@?, nie wierzę, że takie propagandówki u nas wygrywają. Biedne araby walczące o swoje. xD

edit: z trailera można wnioskować, że tym kimś, kto ich wykorzystuje jest ten "ultrancjonalistyczny polityk". rewelacja. xD

#film #kolorowaagitacja #bekazlewactwa
s.....a - > "Danmarks sønner/Sons of Denmark" (synowie Danii) najlepszym filmem 12. M...
  • 10
  • Odpowiedz
@sejsmita: nie obejrzałem jeszcze, kumpel siedzi w Danii i mówi, że tam chcą ludzi indoktrynować ale ludzie gardzą imigrantami, wszystkimi, tymi z Polski też. Mieszka w Kopenhadze i sam się rozgląda za kolorową agitacją, z jego słów wynika, że nie widzi żadnych mieszanych par. Zaprosił mnie do siebie kilka razy i muszę powiedzieć, że też nie widziałem żadnej kolorowej biało-czarnej pary. Prędzej czy później na pewno się wszyscy wymieszamy, ludzie
  • Odpowiedz
z jego słów wynika, że nie widzi żadnych mieszanych par.


@kalabanga: Ok, tylko nie o to mi chodzi. Film nakręcony w Danii, przez Duńskiego araba/islama/jedenpies o biednych beżowych sebixach i złych białasach. Jeśli to nie jest kolorowa agitacja, to jest agitacja kolorem.
  • Odpowiedz
@d442: Ale nie takie, jak powyższe. Tu już trailer wali agitacyjną pięścią w bebechy. "Prorok" wygląda przy tym na skromną próbę głosu.

Co jest propagandowego w Casablance?
  • Odpowiedz