Wpis z mikrobloga

Hej remontowe świry. Wykańczam właśnie mieszkanie i chciałbym sam zrobić w ścianie instalację LAN i położyć przy okazji bruzdach kable do kolumn kina domowego. Czy coś powinienem wiedzieć? Czy po prostu mogę w ścianę wmurować te kable u już? Będą miejscami szły przy kablach elektrycznych. Jakieś zakłócenia może o powodować?

Chciałem wyjść z jednego pokoju i w ścianach /podłodze poprowadzić kabel w czymś takim https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/rury-i-peszle-elektroinstalacyjne/rura-karbowana-rkgl-16-aks-zielonka,p104285,l1063.html do wszystkich pokoi i w tym "centralnym" spiąć to switchem.Tak to się robi? Chciałbym jakaś centralkę zamonotować, żeby wszystkei te kanble nie wysgtawały ze ściany.

Analogicznie z instalacją do głośników, kable w takich rurkach (czy mogą lecieć w tej samej rurce co LAN)? W salonie gdzie ma być wzmacniacz wyjście tych kabli ze ściany jakieś "ładne"

Chciałbym dla własnej satysfakcji zrobić to sam, ale nie chcę czegoś koncertowo zwalić i obudzić się z bezużytecznymi kablami w ścianie później.

#remontujzwykopem #wykanczajsiezwykopem #remont #kociremont
  • 7
okablowanie można zmieścić za typowymi listwami przypodłogowymi (niektóre z PCV mają nawet specjalne rowki do tego) ale jeżeli masz nadmiar czasu pieniędzy i chcesz to mieć super no to robisz bruzdowania i wtapiasz w tynk peszel...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rrrroiushfvopS465e33r: no i jak zamierzasz w tych listwach puścić kabel w przejściach między pokojami? Taka listwa jest dobra żeby pociągnąć kabel od tv w jednym rogu, do gniazda w drugim ale na tej samej ścianie, a nie do ciągnięcia instalacji po całym mieszkaniu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek: bardzo prosto :jak robię remont kompleksowy/ generalny to przewiercam się w ścianie pomiędzy pokojami; podobnie jak się rozprowadza instalację elektryczną lub hydrauliczną również robi się przewierty. Ja robię w tym wypadku przewiert na wysokości listwy czyli około 5 cm od podłogi i bez problemu pomiędzy pokojami przeciągam instalację.
także poważny człowieku żeby się wypowiadać Najpierw trzeba mieć doświadczenie ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rrrroiushfvopS465e33r: no tak robi się przewierty i wpycha się kable w ścianę a nie prowadzi za listwami xD chyba że mi zaraz powiesz że hydraulikę masz też za listwami xD jak robisz remont kompleksowy to robisz bruzdy tak samo jak na kable elektryczne a nie drutujesz xD za 3 lata zmienisz listwy albo zdecydujesz się na inne i zostaną dziury w każdym pokoju - i ty mówisz o doświadczeniu XDD