Wpis z mikrobloga

Hej, prosiłbym o pomoc z tematu #dieta. Załóżmy, że robię sobie z przepisu:, Schab z Kiszoną Kapustą. Mam podaną ilość kalorii i makroskadników na jedną porcje. Problem stanowi dla mnie oszacowanie ile ta porcja faktycznie ma gram (głębszy talerz, salaterka). Mógłbym równocześnie zsumować wagę wszystkich składników i podzielić przez ilość porcji i zawsze jak będę jadł to ważyć. Nie chce też popadać w kretynizm, obsesję. Aplikacja Ileważy.pl nie zawsze może pomóc. Jak wy to rozwiązujecie? Cześć powie, że przesadzam ale chciałbym to dobrze liczyć i nie przekraczać ustalonych wartości.
#mirkokoksy #pytaniedoeksperta
Pobierz FHA96 - Hej, prosiłbym o pomoc z tematu #dieta. Załóżmy, że robię sobie z przepisu:, ...
źródło: comment_AzXD6X8XTYjujNsUIUuxOaDB6R4Tsl72.jpg
  • 12
@FHA96: No załóżmy że robie jakieś danie np na 4 porcje. Tworze w fitatu własną potrawe, tam dodaje wszystkie użyte składniki. Po ugotowaniu dziele na mniej więcej 4 równe porcje i tyle.
@kRpt sam korzystam z Fitatu, jest świetna. W tym przypadku wystarczy, że dodam gotowy produkt bo wartości mam oszacowane przez książkę.