Wpis z mikrobloga

#100smiesznychwiosek

Dzień 100/100

Kurczę, to już 100 dni. Zleciało nie wiadomo kiedy. ( _)
Dziękuję wszystkim wiernym oraz tym przelotnym obserwatorom ((oo))

Początkowo miałem problem ze zbieraniem nazw, ale dostałem od was tyle propozycji, że już niedługo zaczynamy kolejną setkę wiosek (ʘʘ)

Ale przejdźmy już do dzisiejszego wpisu. Mimo wszystko to 100/100, więc przygotowałem coś wyjątkowego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Rogale Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piskim, w gminie Biała Piska

Wieś powstała w ramach kolonizacji Wielkiej Puszczy. Wcześniej był to obszar Galindii. Wieś ziemiańska, dobra służebne w posiadaniu drobnego rycerstwa (tak zwani wolni), z obowiązkiem służby rycerskiej (zbrojnej). W XV w. wieś wymieniana w dokumentach pod nazwą Rogalen, Rogaller i należała do parafii w Różyńsku. Osada powstała przed wojną trzynastoletnią (1454−1466). Wieś lokowana przez komtura Zygfryda Flacha von Schwartzburga w 1471 r., na 30 łanach na prawie magdeburskim, z obowiązkiem dwóch służb konnych. Przywilej otrzymał Maciej Rogala wraz z krewnymi: Grzegorzem, Maciejem i Stefanem.
W czasie rządów niemieckich wieś nosiła nazwę Groß Rogallen.

W okolicy 2 km od Rogali Wielkich (w sąsiedniej wiosce) można wynająć domki letniskowe nad jeziorem, także możecie już sobie rezerwować miejsca na mazurskie #wykopparty
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#warminskomazurskie #mazury
MechanicznyTurek - #100smiesznychwiosek 

Dzień 100/100

Kurczę, to już 100 dni. ...

źródło: comment_Ke8RPuD98VM6XUuDRDkEQPa9OKP6LU32.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Funky666: Może kiedyś ktoś to odkryje i przejrzy cały tag ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Swego czasu próbowałem różnych tagów, przy wpisach tematycznych dawałem te popularne i nic to nie dawało.

To nie kwestia tagów, brakowało mi pojedynczego wpisu w gorących by się wybić, ale miło było postować nawet i w mniejszym gronie ʕʔ
  • Odpowiedz