Wpis z mikrobloga

#wentylacja hej miruski szukam pomocy, remontujemy dom z lat 70, przenosimy kuchnie do narożnika jak na zdjęciu. Kanalizę wodę prąd wszystko już mam zaplanowane, pozostaje kwestia wentylacji.
Kominy (7 sztuk) wszystkie są w środku budynku oraz dodatkowo są dwa kanały po bokach domu (dach płaski)
Jeden do garażu drugi do pomieszczenia w piwnicy w którym jest licznik gazu. Na potrzeby przejęcia tego kanału licznik zostanie przeniesiony albo zostanie w pomieszczeniu zrobiony przelot na dwór.

Dom jest obecnie ocieplony 5cm a docelowo 15cm.

1. Pytanie pierwsze czy taki zewnętrzny kanał nada sie do kuchni do podłączenia pod okap? w tym sensie czy np ciepłe powietrze nie skropli się w środku i nie będzie ciągle wilgoci w tym kanale ? Te w środku domu jednak maja ciepło.

2. Drugie pytanie, z racji że będzie jeden kanał oraz kuchnia indukcyjna polecono mi taki system http://awenta.net/?system-awentis%2C...t5h9SzbkzyTXUM czyli normalnie wentylacja grawitacyjna przez kratkę a po włączeniu okapu zamyka się kratka i następuje wyrzutu do komina, alternatywą jest robienie przelotu przez ścianę czego chciałbym uniknąć.
KrowkaAtomowka - #wentylacja hej miruski szukam pomocy, remontujemy dom z lat 70, prz...

źródło: comment_VDjMNS8WvBJnuak679NbGVlowQ15Cjvc.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dyzenteria: Witam serdecznie, mam do Ciebie 2 pytania,
1. W garazu ktory jest doklejony do budynku obecnie jest wentylacja w scianie zewnetrznej domu, na dachu jest komin. Ten komin troche nam przeszkadza w salonie, garaz jest nie ogrzewany, myslimy zeby zamurowac ten komin i zrobic zwyklą wentylacje w garazu czyli 2 kratki, co o tym sadzisz ?
2. sciany sa dosyc krzywe mamy dwa wybory mozemy szlifowac tynk, nakladac gips
  • Odpowiedz