Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy i Mirabele!

Wraz z żoną spełniliśmy swoje marzenie - udało nam się kupić ogródek działkowy w mieście. W przystępnej cenie staliśmy się właścicielami w miarę zadbanej działeczki 290m, aczkolwiek altana która tam stoi nadaje się tylko do rozbiórki.
Jako, że posiadam trochę doświadczenia w pracach manualnych, umiem uciąć deskę, wykopać dziurę w ziemi czy wbić gwoździa, to postanowiłem postawić nową altanę/domek... sam ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ten rok przeznaczam na zebranie funduszy, zdobycie know-how, zrobienie projektu, BOM, i co tam jeszcze będzie potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam tag #szalasnahalas , żeby udokumentować swoją pracę i ułatwić ją przyszłym działkowiczom.
Jeśli jesteś osobą, która mogłaby szepnąć słówko odnośnie konstrukcji domku szkieletowego czy sam jesteś zainteresowany tematem - zapraszam do dyskusji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A na koniec, trochę spamu tagami na start i zdjęcie działki sprzed tygodnia :)

#diy #budujzwykopem #rod #altana
Yerboholik - Siema Mirasy i Mirabele!

Wraz z żoną spełniliśmy swoje marzenie - uda...

źródło: comment_L3W5wFAUe2kogZvnmVIQazkhuQ0lKzpp.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Yerboholik: no u mnie zawsze jak wracamy do domu to bombelek w histerię wpada bo wracać nie chce.

Jeśli chodzi o altanę to pamiętaj zaimpregnować od owadów konstrukcje zewnętrzną, my akurat mamy dom w połowie murowany i w połowie drewniany (ok. 100m2) i w drewno włażą osy i szerszenie i co roku muszę pryskać co jest uciążliwe.
  • Odpowiedz
@Yerboholik: grube ceny. Ja dałem w tym roku 2300 za 320mkw z murowana altana i parę drzew owocowych. Możesz tak sobie na własne widzimisię budować altanę? U mnie regulamin tego zabrania :/ i prądu nie ma niestety :(
  • Odpowiedz
  • 1
@Yerboholik

@brunix: wodę mam, prąd zakładam w przyszłym roku

Toaleta jak najbardziej, planuję zrobić jeszcze w tym roku coś takeigo

Ciekawe rozwiązanie, nie wiem tylko czy nie jest zbyt pracochłonne w utrzymaniu.

Tak czy siak, trzymam kciuki żeby się udało i czekam na kolejne wpisy ;-)
  • Odpowiedz
@pkrr: zgodnie z obecnymi przepisami możesz postawić do 35m2, wysokość od gruntu 4m w przypadku dachu płaskiego i 5 przy skośnym, minimum 12 stponi
Nie wiem jak to jest w przypadku przepisow wewn.
  • Odpowiedz
@Yerboholik: no własnie wewn. bo te to znam, u mnie tez zakaz pomieszkiwania jest xD jakbym miał tam prąd i tych przepisów nie było to odrazu bym walił domeczek i tam mieszkał :D
  • Odpowiedz
@PozorVlak: Mam wrażenie że człowiek w miarę doświadczenia uczy się cieszyć z tych małych rzeczy, typu właśnie działka ogrodowa zamiast milionowej posiadłości cholera wie gdzie.
To nie kwestia kraju, jak spojrzysz po społezceństwie na całym świecie to ten schemat powtarza się dość często.
  • Odpowiedz