Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy i Mirabele!

Wraz z żoną spełniliśmy swoje marzenie - udało nam się kupić ogródek działkowy w mieście. W przystępnej cenie staliśmy się właścicielami w miarę zadbanej działeczki 290m, aczkolwiek altana która tam stoi nadaje się tylko do rozbiórki.
Jako, że posiadam trochę doświadczenia w pracach manualnych, umiem uciąć deskę, wykopać dziurę w ziemi czy wbić gwoździa, to postanowiłem postawić nową altanę/domek... sam ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ten rok przeznaczam na zebranie funduszy, zdobycie know-how, zrobienie projektu, BOM, i co tam jeszcze będzie potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam tag #szalasnahalas , żeby udokumentować swoją pracę i ułatwić ją przyszłym działkowiczom.
Jeśli jesteś osobą, która mogłaby szepnąć słówko odnośnie konstrukcji domku szkieletowego czy sam jesteś zainteresowany tematem - zapraszam do dyskusji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A na koniec, trochę spamu tagami na start i zdjęcie działki sprzed tygodnia :)

#diy #budujzwykopem #rod #altana
Yerboholik - Siema Mirasy i Mirabele!

Wraz z żoną spełniliśmy swoje marzenie - uda...

źródło: comment_L3W5wFAUe2kogZvnmVIQazkhuQ0lKzpp.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@Yerboholik: kup ukosnice i jedziesz z tematem. Zasadniczo nie na czego tutaj #!$%@?. Mały domek to bym nie oszczędzał na materiałach i zamiast osb na ścianach dałbym płyty cementowo-wiórowe. Jak masz gdzie trzymać materiały to obserwuj na OLX i kupuj na zaś.
  • Odpowiedz
@VrubeL: Białystok, 9k, aczkolwiek ceny zazwyczaj zaczynają się od 12k.
Z tego co czytałem to w wawie x2, ale najlepiej popytać nowych nabywców obok... ogródki działkowe mają do siebie to, że jak pojawia się ktoś nowy to wszyscy wiedzą :P
  • Odpowiedz
  • 2
@Yerboholik dzięki. Nie ma takiej przebitki w Wawie. Dzialka obok z szerszą aleją umozliwiającą dojazd autem około 12 tysiecy. Za swoja jak wezmę 9 to bedzie dobrze. Jednak póki co nie sprzedaje. 4 litry pigwówki i 15 wina z winogron z zeszlego roku mnie przekonalo.
  • Odpowiedz
@Yerboholik działkę mam 4 lata. Altana budowana na grubo. Ytong 24, 35m2 wszystko od 0. Na dzień dzisiejszy stan zamknięty z wodą i prądem wewnątrz. Plan do sierpnia. Podłogi i ściany na gotowo. Jak fundusze o czas pozwoli to ocieplenie w tym roku. Pozdrawiam serdecznie Mirka działkowca!
  • Odpowiedz