Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@agataen: nie widać piersi? A co się znajduje między ustami dziecka, a bluzką?
A matka karmiąca z wywalona piersią nie różni się niczym od Hindusa srającego na ulicy (przecież jak się dobrze ustawi to dupy nie zobaczymy - a nawet jeżeli byłoby coś widać, to idąc twoim tokiem rozumowania - pośladek to nie dupa. Oboje pewnie też tłumacza to w podobny sposób.
  • Odpowiedz
Ja chyba żyję w innej rzeczywistości niż większość wykopków. Wielokrotnie spotkałem się, z tym że mama karmi piersią w knajpie, ale zawsze robiły to w dyskretny sposób, chowając się gdzieś w kącie, czy obracając się na krześle, tak żeby nikt nie widział. Uwierzcie, dla większości matek, to tez jest dyskomfort i gdyby nie musiały to by tego nie robiły albo poszły by do osobnego pokoju gdyby taki był.

Ale w sumie o
  • Odpowiedz
@KsiazePodziemi: jest to problem, chyba że pisząc ustronne miejsce masz na mysli toaletę. Byłam już w wielu restauracjach i kawiarniach w różnych miejscach w Polsce, zarówno tych tańszych jak i droższych i w żadnej nie było pokoju dla karmiących.
  • Odpowiedz
@Cerb3rusPL nie kumam. Jak karmie w restauracji przy moim stoliku i nie obwieszczam tego sygnałem dźwiękowym to co za problem? Laski latają po ulicach ubrane tak, że widać prawie wszystko a komuś przeszkadza małe dziecko, które musi jeść?
  • Odpowiedz
Ja chyba żyję w innej rzeczywistości niż większość wykopków. Wielokrotnie spotkałem się, z tym że mama karmi piersią w knajpie, ale zawsze robiły to w dyskretny sposób, chowając się gdzieś w kącie, czy obracając się na krześle, tak żeby nikt nie widział. Uwierzcie, dla większości matek, to tez jest dyskomfort i gdyby nie musiały to by tego nie robiły albo poszły by do osobnego pokoju gdyby taki był.


@dzana: Bo tak
  • Odpowiedz
@Shanny:

Mem jest akurat o tyle trafny, że mówi o sytuacji, gdzie kobieta miała możliwość nakarmić dziecko wcześniej, ale uznała, że zrobi to w restauracji.


Nawet w tym memie idzie para na dworze gdzieś, być może np są np na spacerze w parku i tak, na ławkach w parku wielce oburzeni też mają problem jak karmisz piersią. Laska z mema i tak jest w komfortowej sytuacji bo jest ze swoim mężczyzną,
  • Odpowiedz
Uwierzcie, dla większości matek, to tez jest dyskomfort i gdyby nie musiały to by tego nie robiły albo poszły by do osobnego pokoju gdyby taki był.


@dzana: A wpadły na pomysł, by przez te kilkanaście miesięcy karmienia dziecka cycem nie chodzic z nim do miejsc publicznych, czy to już by było faszystowsko-nazistowskie ograniczanie im wolności poprzez #!$%@? patriarchat?
  • Odpowiedz
@hehenuanek i wpaść w depresję poporodowa z powodu izolacji? Świetny pomysł, potrzebujemy więcej matek z problemami psychicznymi, które wychowaja nieszczęśliwe dzieci xD
Tak serio, ulice są pełne żuli, rozneglizowanych nastolatek, sebkow z takimi twarzami, że też odrzuca na kilometr a komuś przeszkadzają mamy, które potrzebują 5 minut żeby nakarmić dziecko na ławce.
Może czegoś nie kumacie, ale niemowlaki nie mają pojęcia czasu i kiedy są głodne to nie chcą zjeść za 5
  • Odpowiedz
Tak serio, ulice są pełne żuli, rozneglizowanych nastolatek, sebkow z takimi twarzami, że też odrzuca na kilometr a komuś przeszkadzają mamy, które potrzebują 5 minut żeby nakarmić dziecko na ławce.


@gwiezdna: Miałem na myśli restauracje, nie ulicę.

Może czegoś nie kumacie, ale niemowlaki nie mają pojęcia czasu i kiedy są głodne to nie chcą zjeść za 5 minut tylko tu i teraz, bo inaczej wpadają w histerię.


@gwiezdna: Ale dorośli
  • Odpowiedz
@patatier: @Kot_Mosznozgniot: @twistedgin: @marcelus: @MangoZjem: @otacon: @KsiazePodziemi: @Shanny:
Śmieszny filmik na yt który ukazuje szalenie wielką tego typu hipokryzję, tylko w prawdziwym życiu. Mi daje do myślenia, może komuś też da.

https://youtu.be/sOEHRsRIodI

@hehenuanek: Zamknąć kogoś na kilkanaście miesięcy bez możliwości wyjścia na szczęście można tylko prawomocnym wyrokiem sądu, a nie twoim widzimisię.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: To karmienie w toalecie to jest faktycznie hit, szczególnie w takiej śmierdzącej parkowej, z której korzystają lokalni kloszardzi.

Jak wspomniałam, obrzydził mnie widok karmiących piersią ostentacyjnie kobiet w ramach jakiegoś spędu. Ja nie lubię takiej agresywnej roszczeniowości i może w tym rzecz. Ale jednak mam na tyle rozumu, by zdawać sobie sprawę z tego, że szokuje mnie to przede wszystkim dlatego, że mam przesiąknięty mózg popkulturą i nierealnymi kanonami piękna.
  • Odpowiedz
Zamknąć kogoś na kilkanaście miesięcy bez możliwości wyjścia na szczęście można tylko prawomocnym wyrokiem sądu, a nie twoim widzimisię.


@MinnieMouse0: Plichta się raczy nie zgodzić. To mówisz, że przez te ileś-tam miesięcy nie przeżyłabyś bez wyjścia do restauracji?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Ale to nie chodzi tylko, że "o matko widać cyca". To jest najmniejszy problem. Gorszy jest widok obślinionego kaszojada, który dodatkowo wydaje dźwięki, od których traci się apetyt. A to się mu beknie, a to się uleje, a to jeszcze zacznie drzeć tego #!$%@? ryja. Nie, wasze bombelki nie są urocze dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@gwiezdna nie przejmuj sie, wykopki z piwnicy juz tak maja, nigdy cycka nie widzialy ale dla zasady jak juz ujrza cyca ktorego doi dziecko to dostaja #!$%@? ze nie sa na miejscu guwniaka bo ostatnim razem doili swoja matke i #!$%@? z tego wiedzą, ot taka ludzka zazdrosc xdddddd
  • Odpowiedz
@hehenuanek do kina/teatru nie, to fakt, bo to rzeczywiście nie miejsca dla niemowląt, ale restauracja? Tam i tak szumi od rozmów i każdy powinien być skupiony na sobie.
Ja chodzę z chłopakiem i moja córka raz w tygodniu, często karmię bo mała się budzi. Siedzę przy moim stoliku, nie rozglądam się po sali i innym też to polecam. Jak ktoś pójdzie do knajpy z laską, która świeci biustem to też mam się
  • Odpowiedz
do kina/teatru nie, to fakt, bo to rzeczywiście nie miejsca dla niemowląt


@gwiezdna: Ojej, ale czemu to są miejsca nie dla niemowląt? Czyżbyś chciała ograniczyć matkom możłiwość obcowania z kulturą?

Tam i tak szumi od rozmów i każdy powinien być skupiony na sobie.


@gwiezdna: Zapach pieluszki świeżo pokalanej kałem, płacz niemowlaka czy wrzaski nieco większych (acz wciąż niezsocjalizowanych) dzieci skutecznie to utrudniają.
  • Odpowiedz
@hehenuanek wiesz, teatr to nie miejsce dla smsowania, gadania i wszelakich innych aktywności poza siedzeniem i oglądaniem. Natomiast gdziekolwiek, gdzie ludzie mogą swobodnie rozmawiać to są miejsca dla wszystkich i nikt nie powinien być wykluczony. To taka podstawowa wiedza o funkcjonowaniu świata.
  • Odpowiedz