Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #pizza

Pierwsze koty za płoty. Lata robienia pizzy w normalnym piekarniku zrobiły swoje i nie wyszło idealnie, ale już wiem co zmienić i poprawić (m.in. zrobiłem odrobinę za rzadki sos i ogólnie dawałem za dużo składników - na większej pizzy w piekarniku wszystko rozpływało się w serze, a tutaj delikatnie pływało).

Ale ogólnie rzecz biorąc pizze wyszły przepyszne i rzeczywiście chrupiące :)

Tak, jedna z nich to hawajska, nie mogę na nią patrzeć, płaczę jak ją robię, ale córka uwielbia. Tak więc na pierwszy ogień poszła hawajska i córka została pierwszym królikiem doświadczalnym :) Smakowało.

Jutro, już z poprawkami, robię od nowa :)

@Snoxik Jeszcze raz dzięki za poradę. Z instrukcji w jakiś oczywisty sposób to nie wynika (no dobra - lampka ma się świecić kiedy pizza jest w środku, ale nie napisali co i jak).

@lipson Wołam :)
dziczku - #gotujzwykopem #pizza

Pierwsze koty za płoty. Lata robienia pizzy w norm...

źródło: comment_usAnYIWyvoIuH3Kv55k7KxAtACzDmFD0.jpg

Pobierz
  • 4
@dziczku
Jak masz taką możliwość to zrób już teraz ciasto i zostaw na noc w lodówce, wyjdzie rewelacyjne
1 kg mąki 00
600 ml wody w temperaturze pokojowej
20 gramów soli
1.5 grama drożdży suszonych piekarniczych (polecam te https://allegro.pl/oferta/drozdze-piwne-instant-do-pizzy-500g-7470679813 - długi termin przydatności, starczy Ci spokojnie na rok/dwa i zawsze będziesz miał pod ręką w lodówce).

Drożdże mieszasz z mąką, następnie sól rozpuszczasz w wodzie i stopniowe dolewasz do mąki. Podczas wyrabiania