Wpis z mikrobloga

Czy #plus dalej blokuje telefony po IMEI? Lub inni operatorzy? Znalazłem w necie że #play i #tmobile niby nie blokują, ale to posty sprzed 2 lat. Strach kupować na allegro od osoby prywatnej, bo nie wiadomo czy telefon na raty, a jeśli tak, to czy będzie je spłacać... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#smartfony
  • 12
  • Odpowiedz
@darvd29: dlatego kupując na alledrogo od osoby prywatnej najlepiej zapytać od jakiego operatora jest telefon, jeśli plus albo tmobile to lepiej sobie darować, a najlepiej jak telefon jest z wolnej sprzedaży.
  • Odpowiedz
@darvd29: Wiadomo najlepiej wolna sprzedaż, a jak allegro czy inny portal to wiadomo jak ognia unikać telefonów od T-mobile i Plusa. Telefony Play i Orange nie są blokowane, jedynie ten ich operatorski brand, ale ja na szczęście swoja s9+ zaraz po wyjęciu z pudełka poszedł debrand i mam telefon jak z wolnej sprzedaży.
  • Odpowiedz
@darvd29: Tylko pamiętaj, że wgrywając "na własną rękę" czysty soft XEO niby traci sie gwarancje, dlatego jak coś się stanie zanim oddasz na gwarancje wgraj z powrotem soft operatora :)
  • Odpowiedz
@szybkaszyba: nieprawda, nie traci się. To oryginalny soft producenta, więc nie ma możliwości utraty gwarancji - nie nabija się flaga KNOX. Gwarancję się traci przy custom romach. W razie czego się wykłócę o swoje.
  • Odpowiedz
@darvd29: Jeden z tech youtuberów Robert Nawrowski pytał rzecznika samsunga o tą sprawę dostał odpowiedz, że użytkownik nie ma prawa sam sobie tego robić.
Lepiej przecież skosić 70 zł od klienta niż mu pozwolić samemu to zrobić za darmo :)
  • Odpowiedz
@szybkaszyba: zmiana oprogramowania z brandingu na czyste jest za darmo w samsung plaza w warszawie, wiem bo robiłem to z Samsung S8, 30minut czekałem, polecam, + darmowa kawa, lody, napoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz