Wpis z mikrobloga

Ratujcie Mirasy. Porter 21BLG po miesiącu na burzliwej w 9 stopniach zatrzymał się na 8blg. Stoi już tak z miesiąc (łącznie już dwa miesiące na burzliwej) i blg sie nie zmienia. Przelewać już na cichą i do lodówki na 3 stopnie lagerować jak nakazuje podręcznik? Czy zlać na cichą i spowrotem do 10 stopni (Może przy zlewaniu sie napowietrzy, wymiesza i fermentacja znowu ruszy). A moze zostawić na burzliwej takie jakie jest, ale skoro od 3 tyg nic sie nie rusza to już nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Grzybki to W34/70

#piwowarstwo #piwo #piwnahipsterka #browarhipster #piwowarstwodomowe #fermentujzwykopem
  • 11
@Plp_: Ja bym wytargał do pomieszczenia gdzie jest 15C a po kilku dniach do 20C. Jeszcze ze 2 blg może spadnie. Na pewno w cieplejsze miejsce żeby trochę drożdze pobudzić do sprzątania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i kwestia jakich drożdży użyłeś?
@Plp_ Kurcze, tak na czysto powiem, że działasz mocno na krawędzi. Bardzo prawdopodobnym jest, że fermentacja się skończyła i już nie ruszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dwie paki suchych w34/70 jest standardem dla pilsa 12blg
@piwowarz_pl: jak dla mnie to byłoby nawet ok, piwo jest pełne, smakuje super, alkoholu też jest już sporo. Jedyne czego sie boje to granaty. I tak mam jeszcze dodatki na cichą (cynamon, prażone orzechy kakaowca i laski wanilii - wszystko macerowane w rumie od dwóch miesięcy)
( ͡° ʖ̯ ͡°)