Wpis z mikrobloga

@Majk_: nie ma to jak mówić z pogardą o narodzie polskim, jednocześnie samemu będąc polakiem xDDD. Ty jesteś takim dzbanem, że nie mam słów. Codziennie piszesz pod tagami związanymi z polityką swoje gówno, które gówno każdego interesuje, bo to jest wykop, a nie poważna publicystyka no ale tak to już jest jak się mieszka z mamą i ma się za dużo wolnego czasu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Majk_: Unia była bardzo dobrym pomysłem, wspólny rynek, jasne zasady jakości itp.
Teraz to kontrolowany przez wąską grupę twór do kontroli państw, a nie narzędzie wspomagające rozwój.
Unia europejska musi zostać nie zniszczona, a SFORMATOWANA.
Poza tym ja nie widzę problemu, żeby robić umowy handlowe pomiędzy pojedynczymi państwami. Tak jak Rosja osobno sprzedaje gaz Polsce i osobno Niemcom.
  • Odpowiedz
@Verdu: Unia Europejska należy do polskiej racji stanu. "Rzeczpospolita Europejskich Narodów" została zapoczątkowana przez Józefa Retingera, polskiego wybitnego patriotę.
Traktaty międzynarodowe zawsze stały wyżej niż prawo "lokalne". Bez UE i wspólnego rynku, zostalibyśmy zjedzeni przez chiński kapitał.

Chcesz zobaczyć jak wygląda kraj bez umów wspólnotowych? Zapraszam do Tbilisi. Zrobię ci całodniowgo toura po "wolnym" (w twojej nomenklaturze) kraju.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Verdu: Żeby prawo unijne było skuteczne, żeby te wszystkie swobody mogły działać, prawo unijne musi mieć pierwszeństwo przed prawem państw członkowskich. Pierwszeństwo, czyli jest to reguła kolizyjna. Dopiero wtedy, gdy nie mozna usunąć inaczej kolizji między prawem wewnętrznym a prawem unijnym, trzeba przyznać prymat prawu UE.
Poczytaj sobie argumentację i tezy Trybunału w orzeczeniach Costa v. Enel, później Van Gend & Loos. A no i jeszcze o spill over effect.
  • Odpowiedz