Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Poszukuję ogarniętego psychoterapeutę/psychiatrę w #bialystok i mam pytanie ogólne o psychoterapii.
Byłem u #psychiatra najlepszego wg portalu znanylekarz, który niby również prowadzi psychoterapię, jedyne co robił to wystawiał recepty na ssri, a mi nie do końca o to chodziło. Bardziej skłaniałbym się na terapię poznawczo-behawioralną(lub inną) i rozmowę z kimś konkretnym niż branie leków po których chodziłem przymulony z tymi samymi problemami co przed braniem leków.

Pytanie jest ogólne, czy wszystko co powiem psychoterapeucie/psychiatrze zostaje między nami czy np. może on zawiadomić inne osoby/służby? Nie mam myśli samobójczych, ani nie chcę zrobić nikomu krzywdy. Mam parę nieciekawych historii z mojego życia o których chciałbym mu powiedzieć, ale nie chciałbym zrobić problemów mojej rodzinie, jestem pełnoletni, ale inne osoby nie są.

#psychologia #psychoterapia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania psychoterapeuta a psychiatra to dwie różne jednostki pomocowe. Psychoterapeuta jest od terapii, od tego, żebyś (końcowo) sam stwierdził, co jest twoim problemem odkrył jak go rozwiązać. Psychoterapeuta poprowadzi, pokaże różne drogi ale nie powie "zrób tak i tak". Psychiatra to lekarz, człowiek po studiach medycznych, ma za zadanie najczęściej przepisać farmakologię i przeprowadzić leczenie tabletkami a nie 2 godziny rozmawiać z tobą jak ci niedobrze na świecie. Ale oczywiście psychiatra może
@Bikaj: ja polecam p. Łagunę z Warszawskiej i p. Laskowską z Niedźwiedziej. I nawet jeśli psychiatra jest też psychoterapeutą (p. Laskowska jest) to jeśli przepisuje ci leki, to nie poprowadzi psychoterapii i odwrotnie. Bo albo przychodzisz do niego jako do psychiatry, albo jako do terapeuty.
psychoterapeuta a psychiatra to dwie różne jednostki pomocowe.


@Bikaj: xD są lekarze psychiatrzy specjalizujący się w psychoterapii.

Psychiatra to lekarz, człowiek po studiach medycznych, ma za zadanie najczęściej przepisać farmakologię i przeprowadzić leczenie tabletkami a nie 2 godziny rozmawiać z tobą jak ci niedobrze na świecie.


@Bikaj: bzdura, u porządnego psychiatry pierwsza wizyta to szczegółowa właśnie co najmniej dwu godzinna wizyta.

gdy psychiatra na pierwszej wizycie mówi ci "dam panu