Wpis z mikrobloga

  • 10
@Mistborn Akurat porównywanie tutaj Polski do Ukrainy czy Białorusi jest bardzo trafne, gdyż poziom rozwoju naszego kraju przed 2004 nie różnił się od tamtych znacząco. Natomiast porównywanie do Szwajcarii, Norwegii czy Islandii jest bardzo nietrafne i niemiarodajne, także nawet nie powinieneś tego sugerować, bo to jakaś kpina.
  • Odpowiedz
@Mistborn: Turcja zajebisty przykład xD A i byłem i widziałem, kartoflu, oraz rozmawiałem z lokalsami. Poza tym jest to państwo stowarzyszone handlujące mnóstwo z Unią, jeśli już używasz terminologii której nie rozumiesz. Spójrz chociażby na ich kurs walutowy czy inflację, zanim znów się ośmieszysz.
  • Odpowiedz
@Mistborn: Nie jestem żadne prawo ani lewo. To, że wypisujesz się z obu plemion nie oznacza, że jesteś geniuszem w zakresie gospodarki i geopolityki. Faktem jest że nie jesteś w stanie podać sensownego przykładu państwa, które było w podobnych warunkach do nas w okolicach 90' i poradziło sobie lepiej bez UE. Bo takich państw nie ma.

Będąc we wspólnocie trzeba oczywiście zaznaczać swoje interesy, ale za pomocą koalicji i negocjacji,
  • Odpowiedz
  • 3
@Mistborn Zacytuj kogoś kto tutaj taki argument podał. Dość logiczne, że bardzo bogaty kraj, opiewający w światowe banki, mający duże rezerwy złota, nie mieszający się w konflikty zbrojne od setek lat, stroniący od wstępowania do organizacji międzynarodowych (choć popierający je) nie wstąpi do Unii Europejskiej, choć jak wiemy są to kraje z Unią sympatyzujące. Niekiedy warto przemyśleć niektóre kwestie zależnościowe, żeby wiedzieć co z czym łączyć można, a czego nie należy.
  • Odpowiedz
@Mistborn: niby zielonka a bardzo dobrze mówi.
Zamknięte przemysły mówiliście wcześniej, ależ oczywiście zobaczcie ile cukierni zostało zamkniętych nie długo po wejściu do unii, ile kopalni zostało za PO pozamykanych z powodu "strat", a później te kopalnie zostały wykupione przez niemców i nagle zaczęły przynosić zyski. Dziwne nie? Niektórzy piszą o wolności migracji i strefie schengen, może co niektórych zaskoczę, ale strefa schengen nie ma nic wspólnego z UE. To
  • Odpowiedz
  • 3
@Krecik112 a propos kopalni i tych cukierni to proszę jakieś potwierdzone dane, ile na tym straciliśmy i ile obecnie zyskujemy? Bo jeśli chodzi o kopalnie to dobrze wiem, że zyski są znikome, więc kogo może dziwić prywatyzacja? Nie traktujmy jej jako czegoś złego, bo państwo z prywatyzacji może czerpać zdecydowanie więcej aniżeli mając coś za własność. Mówisz jeszcze o cukierniach, to porównaj ich stan sprzed 2004 roku do obecnego, ilu ludzi
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Krecik112: jestem ciekawy ile masz lat. Twoje argumenty to coś tam zamknęli, coś wykupili za bezcen ale brak konkretów. Tylko argument za PO zamykali kopalnie a złe niemce wykupiły. Widać, że nie masz pojęcia. W państwowych kopalniach rządzą związki zawodowe. W jednej z nich jest 30 różnych związków. 30. Każda z prezesem opłacanym z kasy kopalni. Dodatkowo górnicy są przeciwni jakimkolwiek zmianą, zwolnieniom czy restrukturyzacji. I dlatego jak przyjdzie zagraniczny
  • Odpowiedz
@bolczan nie mówię, że prywatyzacja jest zła, ba jestem skłonny powiedzieć, że w rękach prywatnych powinno być jak najwięcej przedsiębiorstw, prywaciarz zawsze lepiej będzie zarządzał swoim niż państwo z często skorumpowanymi prezesami, ale chciałbym, żeby to byli polscy prywaciarze, którzy będą mieli zarejestrowane firmy w Polsce i będę odprowadzać podatki w Polsce.

@bloczan tak, przepraszam za pomyłkę chodziło o cukrownie, nie wiem skąd mi się wzięło cukiernie.
Taki link znalazłem na szybko Cukiernie w Polsce
- czy to jest jakiś "prawacki portal", nie wiem, teraz poszukałem na szybko.
Ogólnie raczej staram się zawsze zaznajamiać z opinią
  • Odpowiedz