Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Mirabelki!

Długo się zastanawiałem, czy zrobić coś takiego, ale ostatecznie otwieram tag #metodabatesa. Dlaczego to robię? Ano dlatego, że jakiś czas temu próbowałem znaleźć osoby, które metodą się interesowały i jej próbowały, ale zakończyło się to kompletną klęską. Dodatkowo, teraz mam trochę więcej wolnego czasu oraz potrzebuję dodatkowej motywacji, żeby wytrwać do końca ;) Kolejnym powodem jest to, że to co się wypisuje na ten temat w polskim Internecie i polskiej literaturze to jest jakaś katastrofa. Osoby, które się wypowiadają na ten temat nawet nie trzymały książki Batesa w ręce, a na pewno sprawiają takie wrażenie.

I najważniejsze: nie jestem ani okulistą, ani nie jestem optometrą i w związku z tym nie zmierzam nikogo tej metody uczyć. Po pierwsze nie ma do tego kompetencji, a po drugie mi się nie chce. Jeśli pojawią się jakieś wiadomości z takimi prośbami, będę je ignorował. Metoda Batesa oficjalnie nie działa.Czytasz na własną odpowiedzialność i traktuj to jako ciekawostkę ;) Jeśli natomiast znajdziesz jakieś badania potwierdzające, że metoda Batesa nie działa, podeślij mi je proszę. Odniosę się do tego i skomentuję.

Jeśli chcesz zacząć to obowiązkowe są moim zdaniem 2 pozycje:
* "The Bates Method for Better Eyesight without Glasses" - William H. Bates
* "Better Eyesight: The Complete Magazines of William H. Bates" - Thomas R. Quackenbush

Ta pierwsza to książka autora metody, gdzie wszystko jest mniej lub bardziej dokładnie opisane. Całe założenia, co robić, czego nie robić. Ta druga to są magazyny, które Bates wydawał na przestrzeni lat zebrane i opublikowane przez Quackenbusha. Tutaj jest opisana masa przypadków, które wyleczył, opisywał jak to robił. Generalnie jest to bardzo dobre rozwinięcie pierwszej książki. Można czytać wyrywkowo. Tę drugą na 100% można znaleźć w PDFie. Ta pierwsza jest na pewno przetłumaczona na polski, jednak ja nie wiem jakiej jakości jest to tłumaczenie. Jak to czytać? Przede wszystkim dokładnie:) Nawet jak Ci się wydaje, że autor pitoli farmazony, to zwykle jest dokładnie na odwrót :)

Swoje początki i podstawy metody opiszę w następnym wpisie dzisiaj wieczorem albo jutro rano :)

Do wpisu dodaję małą ankietę, żeby sprawdzić potencjalne zainteresowanie.

#wzrok #oczy #poprawawzroku #okulary #metodabatesa

Czy chcesz żebym prowadził ten tag i wrzucał informacje dotyczące metody Batesa?

  • TAK 50.0% (5)
  • NIE 20.0% (2)
  • Nie mam zdania, ale lubię klikać w ankiety 30.0% (3)

Oddanych głosów: 10

  • 1
  • Odpowiedz
UWAGA! Bo zapomniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesli jesteś po laserowej korekcji to przyjdź od razu to obrazków ze śmiesznymi kotkami. Tylko sobie krzywdę zarobisz - nie wolno!!! Kiedyś o tym napiszę może.

#metodabatesa
  • Odpowiedz