Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pomorzektos #gry #informatyka
Mireczki rynce mi opadajo.
Otóż w każdej jeb..ej grze (no prawie) w którą gram zwykle: CSGO, 7 days to die, War Thunder, World of Tanks, World of Warships i jeszcze parę innych występuje ten sam problem. Mianowicie w "najgorętszych" momentach gra się freezuje na czasem ułamek sekundy, czasem kilka sekund, co bardzo utrudnia osiągnięcie czegokolwiek, a czasem wręcz uniemożliwia i powoduje galopującą frustrację u mnie i tragiczny w skutkach #!$%@? u mojego syna, który dodatkowo gra w Fortnite...

Gram przeważnie na automatycznych (wykrywanych) ustawieniach w wiekszości gier.
"Pod maską" mam i5-2500k, 16GB RAM, GTX 1060 6GB, system Win10 Pro 64b (tak, legalny i aktualizowany) stoi na dysku SSD, gry na HDD Toshiba 2TB 7200k.
Wczoraj wymieniłem chłodzenie procka, bo trochę się grzał i myślałem, ze to przez to. Ale to nie przez to.
Sieć też na pewno nie - mam poprowadzony LAN 1Gb i wyjście "na miasto" po światłowodzie.

Czy są powody, żeby podejrzewać HDD na którym leżą gry? Reinstalowałem każdą z nich - bez efektu.
Reinstalacja OS nie zaszkodzi, ale czy pomoże?
W chwilach "zwisu" nie pokazuje się jakiś dramatyczny skok obciążenia "zasobów".
  • 19
@dominowiak: Przez najgorętsze masz na myśli kiedy jest cała masa rzeczy na ekranie czy też chodzi ci o epicki momenty jak zacięte pojedynki.

Z takim sprzętem to na takich grach wręcz nie ma prawa by coś się zwieszało. Podejrzewam, że możesz mieć jakiegoś wirusa czy inne gówno albo Windows 10 coś znowu odwala - Windows tak czasem robi. Dlatego reinstalacja może w czymś pomóc, a na pewno nie zaszkodzi (no o
nie wiem co masz tam #!$%@?


@K4rpik: cały Office, który jest mi potrzebny (ale w sumie mogę go #!$%@?ć na inny dysk) i #!$%@? innych programów i programików, które ze względu na szybkość wolę trzymać na ścieżce domyślnej.

Windows 10 coś znowu odwala


@ChochlikLucek: ten problem występuje już od dawna, tylko miałem na niego wyjebongo bardziej. Tera miarka się przebrała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego reinstalacja może w czymś pomóc, a na pewno nie zaszkodzi (no o ile masz na to czas rzecz jasna ( ͡° ͜ʖ ͡°))


@ChochlikLucek: zrobię sobie reinstalkę wieczorem. Instalacja z pendrive USB 3.0 na SSD zajmie kilka minut, tylko wysypki dostaję na myśl o instalacji całego gówna dookoła systemu, sterowników grafiki, adobe readerów, officów i kij wie czego jeszcze xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominowiak: jakie taktowania pamięci. Ten procek jest już mocno leciwy. Też mi na nim czasami chrupało w momentach "gorętszej" akcji, ale to w bardziej wymagających grach. Dysk też może mieć wpływ. Jak mi siadał dysk twardy, to GTA 5 ładowało się z 5 razy dłużej, a już w trakcie gry mocno przycinało co kilka sekund, żeby doczytać sobie tekstury i obiekty. Więc jeżeli są to mikroprzycięcia co jakiś czas to winnego
@Jebiasz: pamięci to DDR3 1600 Kingston HyperX (albo jakoś tak). Co z prockeim moze być nie tak, nie był ruszany od nowości (7 lat) i siedzi sobie w sockecie. Płyta główna zdrowizna Asus P8Z68V -lx, zasilacz z białej listy OCZ MoDXTreme Pro 600W
EDIT: z tego co piszesz najbardziej podejrzany jest HDD, ale ten #!$%@? jest prawie nowy (ma z półtora roku - 7600h nalotu) i bym się zdenerowoał, jakby się
@K4rpik: @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: @ChochlikLucek: @ProAero: @newerty: @Jebiasz:
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Problem wydaje się być rozwiazany:
Zrobiłem trochę miejsca na dysku SSD na którym mam OS i zainstalowałem tam grę, która najbardziej dokuczliwie cięła - teraz działa płynnie.
Kupiłem sobie od razu małą 120 SSD na kilka ulubionych gier i już po czasie pobierania i instalacji widzę zasadniczą różnicę - kilkanaście razy szybciej się pobiera nawet.
Pobierz
źródło: comment_c1XwPsQMBfRZ7MfKxHwJjRx4GDqhL2Uv.jpg