Wpis z mikrobloga

Mireczki z #wedkarstwo #wedkowanie #spinning #karpiolog

Czy ktoś z was uzywal deepera? Jakieś opinie? Plusy i minusy? Interesuje mnie pro plus.

Czas wybrać sondę. Sprawa o tyle trudna, że lowie wieloma metodami: spinning, wywózki na karpia. Karpie z brzegu. Spławik feedery, czasami sumy i chciałbym coś uniwersalnego.
Ktoś coś? Bo na yt sama propaganda xd
  • 18
@Exymus: Swego czasu sporo o tym pisałem, jakieś kilka miesięcy temu. Do spiningu nie widzę zastosowania szczerze mówiąc. Deeperem możesz dość dokładnie obadać głębokość i sprawdzić czy są ryby. Zielsko też pokaże.

Z moich obserwacji - jak biorę deepera to mam dużo gorsze efekty. Bez niego skupiam się na obserwacji i to daje dużo lepsze efekty.

GPS w pro+ ma bardzo duże błędy - w zasadzie jest bezużyteczny, bo tylko szlag
@Exymus: I weź też pod uwagę że będziesz musiał targać do niego drugą wędkę, chyba że masz spining którym możesz rzucać 100g kule bez ryzyka.

Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój, ewentualnie wziął model start - głębokość tak samo pokaże, a jest sporo lżejszy.
@Exymus: Pokazuje jakieś ryby. Czasem się okazuje że to jednak zielsko. Zapomnij że będziesz w stanie na podstawie echa ustalić gatunek ryby. Niby pokazuje wielkość, ale nie zauważyłem jeszcze relacji pomiędzy tym co pokazuje, a tym co się łapie.

Można nim szukać górek i dołków, do pewnej głębokości działa to całkiem fajnie. Ale przy większej głębokości pole pracy stożka robi swoje.
Dziękuję cumplu.

Polecisz jakaś w miarę ok sondę do 1000? Wystepuja takie? Zależy ma na spinningu wywozkach i może może sumach ;)
@Exymus: Deeper jest najlepszy z tych które obecnie są na rynku. Do spiningu moim zdaniem sonda nie ma sensu. Już chyba ciekawsza była by kamera. Do sumów prędzej - wtedy szukanie dołka na wąskim stożku może być dobrą techniką, model Pro w supełności wystarczy. Do wywózki żeby szukać konkretnego rodzaju dna też model pro zrobi robotę. Pro+ jest czasem w zestawie z fajnymi klamotami, wtedy ma jakiś sens, bez tego lepiej
@Exymus Kupiłem pro plus głównie z myślą że porobie sobie mapy a okazało się tak jak mówi @McRancor że gps jest tak beznadziejny że czesto rysuje mapy przesunięte o 20 metrów w losowych kierunkach więc mapy są bezużyteczne. Do szukania ryb nie używam bo jestem leń a do twgo nie wiadomo czy w wierzyć w to co pokazuje a zanim obrzucisz łowisko to ryba i tak może się ruszyć.
Używam tak na
@Exymus: Znam gościa który do tego właśnie używa echosondy. Szuka specyficznego ukształtowania dna. Do tego musi być jak najwęższy stożek, bo inaczej nie wyłapie detali. Dlatego deeper start i chińskie odpadają.

Jeżeli do tego chcesz deepka, to bierz conajmniej model PRO. Ewentualnie modele lowrance'a też mogą się sprawdzić, chociaż tutaj ciężko o wsparcie bo mało kto tego używa. Tylko osobny kij będzie raczej niezbędny. Ja mam do tego ciężki feeder morski