Wpis z mikrobloga

8/100 #100dniwszystkieswiaty

ATLAS LAB - Glory The Night

Coś tu się bardzo nie zgadza. Dziesięć osób obserwuje tag, a wczoraj tylko cztery plusiki? (Jeden od Freakz wiec w sumie tylko trzy)
Czyżby aż tak nie przypadło Wam do gustu? ( )

No cóż. Spróbujemy jeszcze raz, bo dziś też posłuchacie Solei, ale już w zupełnie innym wydaniu.
Tak się bowiem składa, że w roku, kiedy wydana została pierwsza EPka Goldbloc, na bostońskich ulicach krystalizowała się grupa Atlas Lab.
A w niej za mikrofonem nie kto inny jak Solei właśnie.

Tak jak już wcześniej wspomniałem, jedyne co będzie łączyć dokonania tych dwóch grup, to osoba wokalistki.
Chociaż na debiucie, a konkretnie w początkowej fazie utworu Trust Fall, możemy usłyszeć pewne podobieństwo, do tego, co artysta zaprezentowała w duecie z DJ'em Draperem.
Zresztą to wydawnictwo wydaje się być pewnego rodzaju eksperymentem i przestrzenią na szukanie brzmienia. Dowodem tego niech będzie też fakt, że na wokalu usłyszymy tu nie tylko Solei. Co nie zdarza się już na ich pierwszym albumie długogrającym.

Zostając jeszcze na chwilę przy debiucie... Spotkał się on z niezwykle ciepłym przyjęciem, nie tylko lokalnej sceny, ale i mediów branżowych. Album został wyróżniony przez serwis Bandcamp i trafił do podsumowania najciekawszych premier tygodnia, a Sound of Boston wyróżnił ich na liście najlepszych lokalnych premier roku 2016.

Po tak entuzjastycznym przyjęciu wszyscy wyczekiwali pierwszego long playa.
Czekać musieli do lipca 2017, kiedy to swoją premierą miał krążek Glory The Night.
Grupa nie zawiodła oczekiwań. Ba! Wydaje się, że kontynuacja jest zdecydowanie bardziej spójna brzmieniowo, a sama grupa doskonale wie, w jakim kierunku zmierza.
I podobnie jak w przypadku debiutu, posypały się liczne wyróżnienia i pozytywne recenzje.

Składający się z dziesięciu kompozycji krążek, buja od rozpoczynającego "Wonder Why" do zamykającego "Bluer to Me". Z jednej strony mamy funkowe gitary i niemal taneczne kompozycje, by chwilę później podryfować przy zdecydowanie bardziej sentymentalnych nutach przepełnione dźwiękami klawiszy.

Na stronie znalazłem też info, ż eobecnie pracują nad materiałem na nowy album []

Warto posłuchać:
Keep It Light, Brand New Empty House, Your Demand, Bluer To Me

#muzyka #alternative #groove #soul #nudzimisie i może trochę #gruparatowaniapoziomu ¯_(ツ)


Zainteresowanych większą dawką muzyki zapraszam do obserwowania #wszystkieswiaty lub śledzenia mojego podcastu na FB. Wszystkie ważne informacje znajdziecie poniżej.

Będzie mi też niezmiernie miło, jeśli okażecie wsparcie dla mojego muzycznego projektu dodając go na Spotify do obserwoanych lub na YouTube czy Mixcloud do subskrybowanych. Lajk na Facebooku czy kilka gwiazdek na iTunes też nie zaszkodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za uwagę i do usłyszenia jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
k.....a - 8/100 #100dniwszystkieswiaty

ATLAS LAB - Glory The Night

Coś tu się b...