Wpis z mikrobloga

Widzę że @M_longer nie potrafi nawet poprawnie postu napisać więc poprawię go i dodam dużo więcej do sytuacji z związanej z #lepin
Otóż doszło do zamknięcia jednej z najwiekszych linii produkcyjnych Lepina.
Skonfiskowano 650 000 gotowych, złożonych zestawów plus kilkadziesiąt milionów wytłoczonych klocków gotowych do pakowania i wysyłki.
Dlaczego sytuacja jest poważniejsza niż się wszystkim wydaje i nie powinna być bagatelizowana przez fanów chińskich klocków?
Ponieważ na r/lepin najwieksi dystrybutorzy (którzy prowadzą ogromne biznesy związane z, łącznie z Jeremym) potwierdzili informacje i wycofali ze swoich ofert 90%+ zestawów ktore LEPIN mieli w swojej ofercie, nie dotyczy to xingbao etc które mają autorskie projekty lub zerżnięte MOC'e.
Wszystkie zestawy z logo LEPIN zostaly zajęte podczas raidu Chińskiej Policji na fabryke Lepina.
Jest to uderzenie w LEPIN'a jakiego nie było do tej pory, konfiskowano wcześniej produkty i raidowano produkcje ale nigdy nie doszło do zatrzymań na taką skalę.
CEO Lepina został zatrzymany i aresztowany, przyszłość LEPINA jest niepewna, a zestawy z Aliexpress znikają z ofert chinczyków w trybie natychmiastowym.

LEPIN zabezpieczył się otwierając kilka miesiecy nową linię produkcyjną pod inną marką, ale wątpliwe jest to by wystartowali to na tyle zaawansowanie by przejęło to pałęczkę po LEPINIE, tym bardziej że CEO Lepina jest aresztowany.

Jeżeli Lepin przepadnie to klocki lepina będą na rynku kosztować więcej niż LEGO bo otrzymają status LEGACY :3

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2140457026008723&id=245680052153106
https://www.reddit.com/r/lepin/

#lepin #lego #ciekawostki #chiny
Pobierz
źródło: comment_vnxkHbTOmMvlvI4Lk4xGDowAcDohUumM.jpg
  • 24
@bluehead: mógłby być to fake news ale został szybko zrewidowany przez dostawców którzy potwierdzili że wycofują Lepiny ze swojej oferty w trybie natychmiastowym. Foliarzom pozostawiam kwestię interpretowania zdjęć.
Widzę że @M_longer nie potrafi nawet poprawnie postu napisać więc poprawię go i dodam dużo więcej do sytuacji z związanej z #lepin


@Shewie: Mam w końcu chwilę to Ci napisze co i jak.
Mignęła mi rano przy śniadaniu ta informacja, wrzuciłem linka do wiarygodnego źródła i wróciłem do swoich zajęć. Fajnie że opisałeś to szerzej, dobrze wiedzieć, że ten badziew znika z Aliexpress.
@Shewie: nie przesadzaj z tymi statusami lepina i jakimiś niebotycznymi cenami. Cena wzrośnie bo co, bo znika z rynku. Gdyby to była wysoka jakość i ich własny pomysł to może i tak. Chińskich firm produkujących klocki na bazie patentów lego jest jakieś 10, ale sporo z nich ma własne pomysły i dlatego jest jeszcze w czym wybierać.
@Polanin: co dokładnie było inaczej?
W tym sklepie różnica była jak napisałem i to podobnie wyglądało z innymi zestawami innych firm. Ciekawy jest jak wyglądają ceny zestawów lepina i podobnych w sklepach w Polsce. Każdy chce zarobić i jeszcze vat do tego.