Wpis z mikrobloga

Siema Miraski,

Byłem dzisiaj pierwszy raz u psychiatry, wcześniejsze próby samoloecznia nie pomagały, wyszły ciężkie zaburzenia lękowe z ciężką depresją. Przepisane zostały Depratal (Duloksetyna) 30mg i Egzysta 75mg. Ma ktoś z tymi lekami jakieś doświadczenie, mógłby się wypowiedzieć? Brałem wcześniej próbując się ogarnąć xanax i adrafinyl i czułem się po nich faktycznie lepiej. Czy działanie tych przepisanych będzie chociaż zbliżone?

#narkotykizawszespoko #medycyna #depresja #narkotyki #leki
  • 4
  • Odpowiedz
@szulmack:

Co do tych SSRI / SNRI to przepisuja to wszystkim. Praktycznie zerowe ryzyko zejścia + niektorzy czuja sie po tym lepiej (tylko nie mozna nagle odstawiac - bo hvjowy humor wroci) Wzialem tego pol tabletki i je wywalilem i wybralem spowrotem wóde (podobno nie moze laczyc z alkoholem chociaz jak patrze na znajomych to nie jestem pewny). A Egzysta to pregabalina. Wiele osob sobie to chwali. Ja wzialem kilka razy
  • Odpowiedz
@pul_litra_wstydu: typo mówił, że teoretycznie można łączyć z alko ale będę miał słabą głowę + działanie leku będzie zaniżone, tego depratalu mówił, że efekty widać dopiero po tygodniu/ dwóch więc tak naprawde zobaczymy.
  • Odpowiedz
@szulmack: masz mala dawke duloksetyny, z tego co czytalem kiedys to pomaga w 50% przyladkow, a 70% z tych ktorym pomaga po jakims czasie przyzwyczajaja sie do niej tak ze przestaje miec jakilolwiek efekt, do miesiaca lub dwoch sie okaze, nie sluchaj ze sie z tego jakos ciezko schodzi, jak zejdziesz powoli tak jak Ci lekarz kaze to bedzie luzik, warto na poczatek sprobowac zanim wpakujesz sie w cos mocniejszego
  • Odpowiedz
Depratal


Xanax czyli alprazolam to bezno o krótkim czasie działania, działa motzno przeciwlękowo.
Adrafinil, to prolek dla modafinili. Cytaty z PL wiki " Modafinil jest inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy i noradrenaliny, co oznacza, iż zwiększa stężenie tych neuroprzekaźników w przestrzeni synaptycznej." Chociaż moim zdaniem jest bardziej eugeroiki, czyli wpływa na histaminę.

Natomiast Duleksotyna to SNRI, czyli bloker wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny.
Egzysta to pragabalina, czyli coś działającego podobnie do benzo ale
  • Odpowiedz