Wpis z mikrobloga

Miraski chcę wyciągnąć PCI-Express x16 poza obudowę kompa w celu podłączenia karty obliczeniowej Tesla. Karta ma pasywne chłodzenie i dużo łatwiej i efektywniej schłodzę ją poza obudową.

Myślałem o riserze PCI-Express x16 długości od 60 do 100cm ale muszę wyciągnąć przez dziurę 'śledzia'. Przejdzie to?
Może macie jakieś sprawdzone lub zaufane risery?
#kichopyta #overclocking #grafika3d #oc #gpuboners #tesla #nvidia #komputery
karma-zyn - Miraski chcę wyciągnąć PCI-Express x16 poza obudowę kompa w celu podłącze...

źródło: comment_JihLXO39BfEOXB6gidtPZd5FPQ3lCTzc.jpg

Pobierz
  • 15
@karma-zyn: no właśnie, może jakby ta odelgłośc była z 5-10 cm to jeszcze ale nie sadze ze przy takiej co piszesz wszystko będzie super działać.. W każdym razie, chciałem tylko napisać, że na Twoim miejscu miałbym obawy o wydajność
@karma-zyn: Bardziej obawiałbym się wielokrotnych przedłużeń tak jak robił to Linus ale jeśli możesz wykorzystać jednego długiego to wg mnie zero obaw :)
Taki ciekawy komentarz trafiłem, koro twoja ma być do celów obliczeniowych to będzie obciążona potężnie:

1) pcie provides +12v, the more cards you have the more strain you put on motherboard.

2) unpowered riser - the longer the cable, the more resistance, more rsistance, more heat - burns)
@karma-zyn: nie ma takich. Są tylko z PCIe x1 i to dlatego, że USB 3.0 ograniczałoby przepustowość powyżej tego.
Zatem jeżeli wiesz, że x16 jest nieodzowne, to nie masz wyjścia.
Polecam jednak potestować, przewertować testy na necie, bo naprawdę rzadko kiedy potrzebna jest taka przepustowość.

Można tam do tego ewentualnie dolutować dodatkowe zasilanie - miałem kiedyś taki właśnie riser taśmowy z molexem. Wygląda to tandetnie, wręcz przekomicznie, ale działa.

Przez śledzia
@majk3l: myślę o dwuprocesorowej tesli K80 24GB (lub K40 z jednym GPU) która generuje więcej danych niż GTX 1080 11GB, nie sądzę aby riser do miningu sprostał wyzwaniu jeśli nie radzi sobie z odpalaniem gier z mniej tłustych kart.

Myślałem że znasz aktywny PCIe x16... Wobec tego zostanę przy koncepcji długiego risera pasywnego x16. Jeśli skompletuję zestaw to zapewne przetestuję również aktywny x16 do x1. Tesle K40 i K80 nie zostały