Wpis z mikrobloga

@fledgeling: skończ z tą propagandą gościu xD Nawet więcej (jako średnia w jednostce administracyjnej) MUSI zarobić nauczyciel stażysta.

Od 1 stycznia 2019 r. wynagrodzenie średnie dla nauczycieli wynosi:

dla nauczyciela stażysty - 3045 zł brutto (ok. 2188 zł netto / na rękę)
dla nauczyciela kontraktowego - 3380 zł brutto (ok. 2421
  • Odpowiedz
ale tylko nauczycielom, którzy dopiero zatrudnią się pierwszy raz w szkole.


@Jerry664: Wiesz jaki byłby kwik, gdyby rząd coś takiego ogłosił. Cały dzień w zatyczkach do uszu być siedział. ;)
  • Odpowiedz
@fledgeling: dlatego karta nauczyciela jest do kosza. w mojej rodzinnej miejscowości jest taka nauczycielka od muzyki i plastyki, której jedynym zadaniem zawsze było „ja wam puszczę piosenkę, a wy narysujcie do niej ilustracje”. i tak przez 20 lat nauki i setki uczniów, które przewinęło się przez jej ręce. do tego ocenia niesprawiedliwie, wedle własnego widzimisie albo czyjego rodzica lubi, zero przygotowania plastycznego. i takiej baby zwolnić nie można i ma
  • Odpowiedz
@fledgeling: Zastanawiałem się przez chwilę, bowiem zazwyczaj tego nie robię, czy dać sobie narzucić styl dyskusji, który zaproponowałeś. Tym razem zrobię wyjątek, bo najwyraźniej bardzo Ci odpowiada nieodnoszenie się do meritum, tylko uciekanie się do wycieczek personalnych. Mam nadzieję, że się o to nie obrazisz.

nic nie propnujesz


Najwyraźniej ktoś bardzo mocno zaniedbał Twoją edukację, na tyle, że nie nauczył Cię podstawowej umiejętności czytania. Gdy ktoś inny pisze "proponuję", a tak właśnie napisałem, to znaczy, że coś proponuje. Nie można jednocześnie proponować i nie proponować, albo jedno, albo drugie. Oczywiście mógłbyś określić rodzaj tych propozycji i stwierdzić, czy są bezwartościowe, ale tutaj pojawia się kolejny problem w Twojej edukacji, tym razem z zakresu komunikacji społecznej, która niestety nie jest obowiązkowa - nie zapytałeś o szczegóły. Skąd więc możesz wiedzieć, czy coś proponuję czy nie? Nie wiesz, ale to Ci pasuje do schematu, więc się tym nie przejmujesz.
Więc tak, proponuję. Jak widać, obca Ci jest znajomość języka polskiego, a ja mam spore opory przed zaproponowaniem podwyżki komuś, kto poległ na etapie nauczenia Cię tak podstawowej umiejętności, niezbędnej w
  • Odpowiedz
U nas na ang pierwsza polowe liceum nawet nikt nie dyktował XD
Babka kazała kupic repetytorium i na poczatku podawała zakres co mamy zrobic xd
  • Odpowiedz
@drazekorsarz: a nie daj boże miałeś te same repetytorium co nauczycielka, jaka wkurzona była.
Z kolei inna (od niemieckiego) z czegoś takiego kartkówki robiła, pech był taki, że kolega ostro katował niemiecki i miał tę samą książkę
@Pumpkinn: Akurat w liceum miałem fajną nauczycielkę od anglika. Na dzień dobry kazała kupić konkretną książkę do FCE i powiedziała, że z niej będziemy się uczyć najważniejszych rzeczy przez 3 lata.
  • Odpowiedz
@Xatrox: W życiu przez cały proces edukacyjny przepisywałem z podręcznika może tylko u jednego nauczyciela i nie zajmowało to także 45 minut tylko czas przeznaczony na notatkę. Nie liczę definicji w przedmiotach ścisłych.
  • Odpowiedz