Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki,
Polki i Polacy,
Rodacy,

chciałbym żebyście przez chwilę zabawili się w psychologa, socjologa lub psychiatrę. Ewentualnie w specjalistę od drogowego savoir-vivre, czy też w egzaminatora na prawo jazdy. Spójrzcie na poniższe zdjęcie.

To kadr z mojego osiedla. Ulica jest dwukierunkowa, choć bardzo wąska. Jak widać - samochodów zawsze jest bardzo dużo. Wyjazd z osiedla jest po lewej stronie, oczywiście poza kadrem. Gdybyśmy zaś pojechali w prawo to dojdziemy do ślepego końca uliczki.

Choć przyjęło się, że samochody ustawiamy przodem do wyjazdu i delikatnie na skos (ze względu na to, że jest zbyt mało miejsca na stawianie aut prostopadle do chodnika - po prostu trzeba by było się zbyt dużo nakręcić), właściciel srebrnej Toyoty robi dokładnie na przekór. Zawsze. Za każdym jednym #!$%@? razem. Nie ważne, czy stoi - tak jak teraz - na lewym, skrajnym miejscu. Identycznie staje również wtedy, kiedy zajmuje miejsce w środku lub z prawej strony tego parkingu.

Powiedzcie mi proszę, o co chodzi temu człowiekowi? Jaka jest jego motywacja? Dlaczego on jedyny stawia auto w taki sposób utrudniając życie nie tylko innym, ale i sobie? A może to z pozostałymi jest coś nie tak, a ten kierowca jako jedyny parkuje poprawnie?

Biorę po dwieście złotych od każdej drużyny i słucham państwa.

#kierowcy #polskiedrogi #parkowanie #kiciochpyta #samochody #prawojazdy #olsztyn

Pobierz Visius - Mirabelki i Mireczki,
Polki i Polacy,
Rodacy,

chciałbym żebyście przez ...
źródło: comment_1uRRFkO2DmALd8sNMbXSJQnJClxpLHS3.jpg
  • 19
@BajerOp: Ja raczej nie z tych, którzy mają w zwyczaju uprzykrzanie innym życie, ale przyznam, że co raz częściej zastanawiam się nad przygotowaniem ryzy "karnych #!$%@?ów". Może wkładanie jednego za wycieraczkę (każdego, jednego dnia) nie będzie najgorszym pomysłem?

W sumie przyznam Wam szczerze, że do tej pory nie porozmawiałem o tym z gościem. Nie mogę się przekonać, żeby zainicjować rozmowę. Wiecie, stary dziad w czapce z daszkiem. Jestem więcej niż pewien,
@CzeXD: Czyli jak rozumiem, sugerujesz, że pozostali parkują jak wiejska chołota? Zapewne kretyńsko zachowali się również malujący białe paski? Zwróć uwagę, że pierwsze miejsce (tak, tak, wiem, że ono nie spełnia kryteriów miejsca dla niepełnosprawnego) również jest wyznaczone pod kątem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Visius: a pewnie dla własnej przyjemności ze komuś na złość robi ja mam takiego somsiada co jak pojechałam z babcią na cmentarz bo prosila TO SPECJALNIE AUTO WYSTAWIL Z GARAŻU ZEBY STANAC NA MOJE MIEJSCE XDD a nie było mnie serio z 10 minut max ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Visius: a co ma opisać ten znak słownie? Zastanawiałem się czemu robisz problem z tego, że jakiś dziadek sobie tak parkuje, ale teraz widzę, że tobie problem sprawia nawet wpisanie "tabliczka t30" w google.
Dlaczego on jedyny stawia auto w taki sposób utrudniając życie nie tylko innym, ale i sobie? A może to z pozostałymi jest coś nie tak, a ten kierowca jako jedyny parkuje poprawnie?


@Visius: Tak, to wy parkujecie jak idioci. Jak już uparliście się na skos, to tyłem do wyjazdu. Wystarczy, że ktoś stanie nieco bliżej auta stojącego obok i kaplica, ten drugi nie wyjedzie, bo mu tył będzie ścinał zakręt i