Wpis z mikrobloga

Czyli standardowo - PiS podzielił naród jeszcze bardziej, obrócił swój elektorat przeciwko kolejnej grupie społecznej i cieszą japę, bo "wygrali". A pożyteczni idioci przyklaskują, bo przypomną sobie, jak 20 lat temu babka od polaka dała im 4, a nie 5, więc #!$%@?ć wszystkich belfrów! Szkoda, że za ich "zwycięstwo" płacić będą przyszłe pokolenia.

Bo za to, co się teraz dzieje, polski system edukacji będzie płacił latami. Po tej farsie i upokorzeniu nauczycieli kto z młodych, kompetentnych ludzi będzie chciał uczyć? Kto z obecnych młodych nauczycieli będzie chciał zostać w zawodzie? Zostaną tylko ci, którzy nie mają alternatywy - a po tym wszystkim na pewno będą zmotywowani, by dawać z siebie wszystko dla bombelków po tym, jak rząd i pisowska część rodziców napluła im w twarz.

Wiem, co mówię, jako że sam de facto jestem młodym nauczycielem i daję sobie jeszcze rok albo dwa lata, zanim zmienię zawód - mimo że niby jest tak mi cudownie na tym etacie, jak to dużo osób twierdzi. A wspaniałym pedagogom z ogromnym doświadczeniem i sercem dla dzieci, których nieraz widziałem, jak wypruwali żyły dla uczniów, dzisiaj niektórzy plują pod nogi na ulicy. Po prostu nie warto, trzeba iść dalej. A konsekwencje tego, co się teraz dzieje, będą ponosiły nasze dzieci przez wiele lat - uczone przez ludzi upokorzonych, nieszanowanych, zdemotywowanych. I tak powstanie kolejne pokolenie wypoczków spamujących później "nauczyciele jedzo guwno, moja babka od majzy była gupia, dlatego niech zdychają, zwolnić ich wszystkich to sie odechce strajkowania hehem".

#edukacja #strajknauczycieli
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1564 w samej Warszawie


@ranestwen: No brawo, udało ci się znależ strone MBOP-u.A teraz przefiltruje ten wynik o połówki etatów, oferty na zastępstwo na umowę zlecenie, oferty w oświatowych placówkach niepublicznych i podaj mi wynik.
  • Odpowiedz
@Thorkill: a czemu filtrujesz o polowki etattow i umowy zlecenie? Wiesz ze wiekszosc nauczycieli tak pracuje? Rzadko kto ma pelen etat w jednej szkole. Widac ze nie wiesz o czym mowisz
  • Odpowiedz
Wiesz ze wiekszosc nauczycieli tak pracuje

Ale farmazony pierniczysz. Widać że pojęcia nie masz w sytuacji. Ludzie pracujący w oświacie na umowach-zlecenie nie mogą de facto być nazywani nauczycielami bo ich karta nauczyciela nie obejmuje. EOT.
  • Odpowiedz
  • 0
@Emes91 #!$%@? do buzi mozesz dostac jedynie, trzeba bylo wybrac bardziej rentowny zawód. BARDZO #!$%@? dobrze ze nie Dali nic wam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Thorkill: No i co w zwiazku z tym? A myslisz ze 20 latek dostaje umowe od wjazdu? Polowa moich znajomych ze szkoly pracuje na takich umowach, co do polowek etatow to jakos sie nie wypowiedziales ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widac ze nie wiesz o czym mowisz
  • Odpowiedz
@ranestwen: Skoro tak twierdzisz, to może coś być na rzeczy. Tak czy inaczej naturalne prawo rynku zweryfikuje kwestię nauczycieli. Jeśli rzeczywiście zapotrzebowanie będzie takie duże a braki kadrowe będą objawiać się na każdym kroku - siłą rzeczy rząd będzie musiał zaoferować podwyżki.
  • Odpowiedz
ech, gdyby głupota potrafiła latać, już byś orbitował...


@Nieszkodnik: Skończ pyskować pajacu i wklejać bez pojęcia po raz kolejny ten sam link jak debil i przyjrzyj się całej dyskusji wyżej. Może coś zrozumiesz choć wątpie.
  • Odpowiedz
@Thorkill: ale Ty zdajesz sobie sprawę z tego ze to jest trochę marny sezon na oferty? Prawdziwe fale zaczynają się w okolicach czerwca i nagle robi się ich 3 razy więcej (info z mojego zawodu, jestem na tej stronie regularnie od jakiegoś roku).
Inna sprawa, że pracując na umowie o pracę nie musisz pracować na KN, pracując na innych umowach tez nie musisz pracować na KN a mimo to jestes
  • Odpowiedz
@Thorkill: no oczywiście że tak, bo skoro ja mam rację w tym momencie to mogę sobie ja wsadzić XD świetny poziom rozmowy. A no i nie odpowiedziałeś na górze czemu filtrujesz połówki etatu? Taka praca tez sie nie liczy jako nauczyciel i mozna wsadzić ją sobie głęboko?
  • Odpowiedz
przyjrzyj się całej dyskusji wyżej. Może coś zrozumiesz choć wątpie.


@Thorkill: przyjrzałem się. Więc twierdzisz, że te połówki etatów mogą obsadzić sprzątaczki? Bo w tej chwili np. matematyki, na zastępstwach, uczy np. wuefista. A kolejnego pełnego etatu dla matematyka w takiej szkole nie będzie, bo nie dostanie pensum w przedmiocie. Potrafisz to zrozumieć?
  • Odpowiedz