Wpis z mikrobloga

Sunshower ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

Taki trochę incydentalny wpis z zaświatów (martwego w ostatnich miesiącach tagu). Troszkę mi brakuje tego grzebania, ale przy dzisiejszych narzędziach (choćby: secondhandsongs.com, discogs.com, allmusic.com, whosampled.com, spotify) prócz nabijania mojej głowy przyjemnymi wykonaniami, do niczego innego już się nie nadaje.
Wciąż myślę nad czy jest możliwa sensowna zmiana formuły, bo szkoda mi tagu i melodii kręcą mi się po głowie, a które warto przypomnieć. Miłego dnia :)

#muzyka ... #jazz

Encyklopedyczne Info o albumie kompozytora z tym utworem wydanego trzy lata po pierwszym nagraniu w wykonaniu Sonny'ego Fortune

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<<>>>>>>>

Kenny Barron - Sunshower wersja kompozytora smooth jazz, bardzo lubię

Sonny Fortune - Sunshower pierwszy nagrał, bardzo ładny jazz

Byron Morris & Unity - Sunshower polecam mocno wokalny Avant-garde Jazz

Ron Carter - Sunshower Post Bop... kocham to Carterowe intro

The New York Saxophone Madness - Sunshower jeszcze raz saksofon by Sonny Fortune w innym zestawieniu

The Ray Bryant Trio - Sunshower czasem lubię to jego pianino

Maurizio Di Fulvio Group - Sunshower fajnie sobie grają

Kenny Barron John Hicks Quartet - Sunshower jeszcze raz pianino Barrona w innym zestawie... Bop, Post Bop

Stan Getz - Sunshower [na froncie mój ulubiony mocno dojrzały Getz, który pod koniec życia i kariery brzmiał najlepiej (dla mnie przynajmniej). Nagranie pochodzi z 1989 r., zostało wydane dopiero w w 2003 r. na płycie "Bossas And Ballads: The Lost Sessions", w składzie: Bass – George Mraz, Drums – Victor Lewis, Piano – Kenny Barron, Tenor Saxophone – Stan Getz... wyprodukował to wszystko niezastąpiony Herb Alpert]
likk - Sunshower ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/k...
  • 1
  • Odpowiedz