Wpis z mikrobloga

Co jeśli wyewoluowalismy do bycia ludźmi przez psychodeliki?
Podczas ewolucji człowieka z małpy na którymś etapie odkryliśmy jakaś roślinę zawierająca substancje psychoaktywne (grzyby lub coś z dmt), co otworzyło przed nami cały świat duchowy i właśnie dzięki tej duchowej stronie naszej świadomości wyewoluowalismy na istoty którymi jesteśmy dzisiaj i byliśmy w stanie budować cywilizacje, wpadać na nowe pomysły na których obecnie oparty jest cały ludzki świat i stworzyliśmy religie aby jakoś wytłumaczyć sobie obecność tej duchowej strony człowieka

Taguje trochę #narkotykizawszespoko
  • 16
@WiFoN_xD jak trwoga to do boga. W sytuacji kiedy jesteś bliski śmierci, myśl o tym, że może czeka cię coś cudownego po śmierci bo powiedział tak szmaan po zjedzeniu grzyba potrafi podnieść na duchu
@RockKau musisz mimo wszystko się opierać na teorii ewolucji
Wiesz o co mi chodzi
Mogłoby tak być, ale znaczna większość musiałaby to jeść, inaczej nawet jedna osoba, na ten miliard, czy kij wie ilu ich tam było, nie mogłaby nic zmienić
W dodatku grzyby itd musiałyby zmieniać trwałe nasz mózg, co akat jest po prostu niemożliwe
Narko zmienia tylko to jak postrzegamy świat, ale nie dodaje nam jakichś nadludzkich mocy xD
Dasz
@RockKau zaś taki kwas np robi z nas trochę "glyoszych"
Kto wie, ten wie o co chodzi
Wtedy nie myślimy jako "ja", ale zachowujemy te świadomość, ogunie ciężko to wytłumaczyć
Jutro w sensie dziś wyskrobie coś na ten temat, bo akat jest naprawdę ciekawy, co najmniej z mojego punktu widzenia
ale to musiałaby żrec znaczna część społeczeństwa, więc raczej nie jest to możliwe


@WiFoN_xD: dlaczego nie jest możliwe? Mnóstwo gatunków zwierząt na co dzień odurza się przeróżnymi substancjami, w rożnych częściach świata jednocześnie. Delfiny jedzą rozdymkę dla zabawy, szympansy regularnie i specjalnie upijają się nadpsutymi owocami, wszystkie koale wpieprzają eukaliptus, bawoły żrą mak a dziki i goryle w afryce specjalnie szukają Ibogi który jest właśnie psychodelikiem.

Teoria że wyewoluowaliśmy dzięki psychodelikom
@WiFoN_xD oczywiście, że opieram się na teorii ewolucji. Nad tą hipotezą zacząłem myśleć za czasów konsumowania sajko, właśnie przez doświadczane stany, które jak wiemy potrafią być mistyczne i dać nam namiastkę "boga".