Wpis z mikrobloga

Hej, mało babski temat, to mało wiem. Pytanie z podstaw car audio.

Jeśli głośniki wymagające wzmacniacza (~60W) podłączam do zwykłego radia (~20W/ch) i przy większych głośnościach soprany ulegają ZNACZNEMU zniekształceniu, nie do skorygowania przez EQ - ale tylko soprany, mid jest ok - to teoretycznie mogę automatycznie uznać że to wina zbyt niskiej mocy radia, prawda? A czy jest szansa że może tweetery po prostu sobie nie radzą z większymi głośnościami i to nie jest kwestia mocy, a po prostu ich beznadziejności? Nigdy w życiu nie spotkałam się ze zniekształceniami z braku mocy w tym zakresie częstotliwości (>8kHz), zazwyczaj tej mocy w pierwszej kolejności brakuje na dole...

#caraudio #audio #pytanie #hifi

Edit:
A, dodam, co mi tam. Chodzi o zestaw Hertz DSK 165, czyli o tweetery DT24.3. Inni użytkownicy też skarżą się że tweetery są "harsh", ale możemy mieć na myśli coś zupełnie innego...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DT24.3

Nigdy w życiu nie spotkałam się ze zniekształceniami z braku mocy w tym zakresie częstotliwości (>8kHz), zazwyczaj tej mocy w pierwszej kolejności brakuje na dole...


@betty1234: To jest marketowy zestaw, nie przykładają się do jakości wykonania, a o graniu nie piszę. Możliwe, że sam tweeter jest uszkodzony i już wymięka. Jakie masz radio, że określasz 20W na kanał (rms) ? Najczęściej to 15W :)
  • Odpowiedz
@Crea: Dzięki za odpowiedź!
Skoro od tego zaczynamy - tak, to jest marketowy zestaw... W tym momencie kosztuje 250zł i o ile to faktycznie jest niska półka, to niżej mamy jeszcze marketowe zestawy za 150zł, Chińszczyznę marki "Peying" za 90zł, czy papierowe pierdziawki noname za 40zł. Nie chcę się nawet próbować domyślać jak grają te tańsze rozwiązania, skoro po wydaniu 250zł jest takie dno... Albo po prostu mam pecha lub coś robię źle! :/

Tweetery oba grają identycznie, wizualnie uszkodzone nie są, grają ostro, mało precyzyjnie i męcząco już od nowości. I wcale nie wchodzą tak wysoko jak bym tego oczekiwała!

Radio to Sony N5100BT. O ile nie dokonywałam pomiarów osobiście, o tyle według testów w internecie zbliża się ono bliżej granicy 20W niż 15W, ale fakt, może
  • Odpowiedz
I wcale nie wchodzą tak wysoko jak bym tego oczekiwała!


@betty1234: Jeśli chcesz dużo wysokich tonów to polecam Focal Auditor r-165s2 . Kosztowały 400zł, ale ostatnio widziałem jakąś promocje na ten zestaw i nieco ponad 300zł są warte polecenia.

Polecam Ci zapoznać się również z produktami Audio System. Oficjalny importer tych głośników wrzuca czasem nagrania, jak grają te głośniki.
  • Odpowiedz
@Crea: No właśnie widzę, w jednym miejscu R-165S2 są za 280zł z darmową przesyłką! Faktycznie imponująca cena, szczególnie w porównaniu do standardowej! Dzięki za zwrócenie mojej uwagi!
Warto kupić i wymienić? Poczuję różnicę między DSK 165 a R-165S2? Hertze grają beznadziejnie! Nadal powinnam przymierzać się do zakupu wzmacniacza, ale dopóki go nie kupię, myślisz że napędzę je jako tako z radia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@betty1234: Zwróć prosze uwage, czy aby na pewno ten tanszy zestaw ma tweetery i zwrotnice w zestawie. Nie mam pojęcia jak zagra bez wzmacniacza, ale na Twoim miejscu właśnie w pierwszej kolejności poszukał czegoś używanego. Tym samym dasz szanse hertzowi. Powodzenia ;)
  • Odpowiedz