Wpis z mikrobloga

Właśnie spotkacie się po raz pierwszy. Nigdy nawet o sobie nie słyszeliście. Ale to nic, bo od teraz będziecie drużyną, która ufa sobie bezgranicznie; będziecie się wspierać i razem pokonywać przeciwności. Tak właśnie ustalamy - mówi MG podczas pierwszej sesji nowej kampanii w #rpg, a gracze się z nim zgadzają, no bo przecież drużyna w końcu i tak musi się uformować.

Zainspirowany cudowną grą Sun World (na mechanice Powered by the Apocalypse) proponuję Wam...

Relacje między postaciami

Prosty trik: niech każdy z graczy powie, dlaczego jego postać trzyma się z inną postacią z drużyny, a w kilka minut otrzymamy całkiem solidny łańcuszek (albo gwiazdę; albo coś pomiędzy) połączeń.
Niby banalna rzecz, ale od razu czuje się, że stoi za nami jakaś historia i że wspólne podróże mają sens.

Jest też opcja mechaniczna: jeśli wspieram sojusznika i ramach naszej relacji, raz na sesję ON dostaje niewielki bonus do testu. To zachęci drużynę, żeby te dwie relacje podtrzymywali i odgrywali.

Oto przykładowa lista dwudziestu relacji, żeby można było łatwo rzucić k20. Ale tradycyjnie zachęcam do wymyślania i postowania swoich (może również negatywnych?)

Umiejętności / zasoby / kontakty… są mi potrzebne do…

… potrzebuje moich umiejętności /zasobów / kontaktów do...

Ufam… a obecnie prowadzi nas w kierunku…

Znam sekret… i chcę uczestniczyć w rozwiązaniu tej sprawy, bo…

Wolę mieć… na oku, w razie gdyby…

Ja i… próbowaliśmy już…, ale nie powiodło nam się.

Ja i… należymy do tej samej organizacji: … i w jej ramach…

Jestem spokrewniony/skoligacony z… (lub: znamy się z… od niepamiętnych czasów)

Chcę, żeby… powiodło się…

… zmusza mnie do współpracy poprzez…

Płacę…, żeby…

Kocham… i skoczę za nią/nim w ogień.

Jestem wdzięczny…, bo kiedyś…

… uczy mnie wiele na temat…

Wspieram…, bo ma słuszny cel:…

Z… wiąże mnie zobowiązanie/obietnica:...

Współpracuję z… nad naszym wspólnym celem:...

Już kiedyś współpracowałem z…, więc wiem, że mogę na nim.

Trzymam się blisko…, bo to świetna przykrywka dla mojego prawdziwego planu:...

Tylko ja mogę dopilnować…, by w końcu… (coś zrobił/a)

#gryfabularne #grybezpradu

#tropyrpg - tag dla GMów z zalążkami pomysłów na scenariusze
  • 13
@Osculum_Infame: Nie uważasz chyba, że ktoś kto pogrywa sobie w Warhammera zacznie czcić bogów Chaosu albo zajmować się okultyzmem? To jest mimo wszystko dość klasyczny system RPG i granica między graczem i postacią oraz światem realnym i wyobrażonym jest bardzo widoczna. Nie jest to żaden Kult ani inny Zew Cthulhu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Aspirrack: to w dodatku do OHET-a, Ostatnie Tchnienie Vortella, na początku jest taki mały myk, który praktycznie na każdej nowej sesji stosuje. Działa nawet jak masz czterech zupełnie przypadkowych graczy. Tylko trzeba tą propozycję wrzucić i dać chwilę do namysłu, np jedną scenę. Czasem gracze potrafią naprawdę fajnie pozazębiać swoje historie.
Pobierz
źródło: comment_IVn2BEkDiz86X9WTW00WwAx0uSnU6OAR.jpg